Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Žiadna skládka nemôže ohrozovať zdravie a životy ľudí

 Bratislavský samosprávny kraj zorganizuje do konca mesiaca november odbornú diskusiu k alarmujúcej situácii ohľadom dlhodobo neriešenej chemickej skládky CHZJD na území MČ BA Vrakuňa. Diskusie sa zúčastní aj minister životného prostredia SR László Sólymos.

 

„Bratislavská župa chce byť v tomto smere maximálne súčinná a čo najskôr sa s touto hrozbou vysporiadať. Urobíme všetko pre to, aby vrakunská skládka nebola hrozbou pre životy a zdravie ľudí  a aby bola sanácia tejto skládky hradená z európskych prostriedkov,” povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo počas včerajšej verejnej debaty o ochrane vôd na Žitnom ostrove, ktorú zorganizovala župná poslankyňa Anna Zemanová.

Odborná diskusia za účasti verejnosti sa na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja vo veľkej rokovacej sále uskutoční do konca novembra. Nosnou témou bude sanáciu vrakunskej toxickej skládky, ktorá v posledných rokoch začala presakovať a ohrozovať najväčšiu zásobáreň pitnej vody - Žitný ostrov, ako aj ďalšie enviromentálne záťaže. Okrem predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a starostu MČ Bratislava-Vrakuňa Martina Kuruca sa diskusie zúčastní aj minister životného prostredia SR László Sólymos. Prítomní budú aj poslanci Zastupiteľstva BSK, Odbor ÚP, ŽP a GIS  Úradu BSK, starostovia a poslanci dotknutých obcí, odborníci, či regionálny hygienik.