Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Žiadosti o dotácie BSK možno podávať už len pár dní

 Záujemcovia, ktorí sa uchádzajú o dotácie Bratislavského kraja na podporu projektov v hodnote nad 1 659 eur, môžu svoje žiadosti podať do konca tohto týždňa – do 25. februára. O schválení týchto žiadostí rozhoduje Zastupiteľstvo BSK po odporúčaní dotačnej komisie.

 

V tomto roku rozdelí Bratislavská župa na dotáciách 220 000 eur. Žiadosti nad 1659,70 eur je možné podať ešte aj v druhom termíne – do 30. júna. Žiadosti o dotáciu do výšky 1659,70 € je možné podávať v priebehu celého kalendárneho roka, najneskôr však do 30. novembra. Podľa bratislavského župana Pavla Freša aj tento rok budú dotácie rozdeľované prísne proporcionálne a sústredia sa na tých najslabších. „V menších obciach a na menších projektoch vieme veľmi účinne napomôcť aj cez takéto dotácie. Volíme spôsob, že radšej dáme viacerým a menej, ako to smerovať do jednej veľkej akcie,“ povedal predseda kraja.

Dotáciu je možné poskytnúť len na podporu všeobecne prospešných služieb, všeobecne prospešných alebo verejnoprospešných účelov, na podporu podnikania a zamestnanosti na území BSK. Taktiež je dotáciu možné použiť na financovanie spoločných úloh kraja a obce v záujme rozvoja územia BSK.

Minulý rok prispela župa prostredníctvom dotácií na 160 projektov sumou 183 550 €. Najvyššou dotáciou 3500 eur podporila napríklad obnovu obecného domu v obci Vlky, Športové leto Bratislavčanov v Novom Meste. Rovnakú sumu dostali aj občianske združenie Nezábudka na pomoc rodinám so zdravotne ťažko postihnutými deťmi a mladistvými v Turni na výstavbu zariadenia Dom Nezábudka a tiež farnosť v Tomášove na zreštaurovanie historického organu Michaela Szlezáka z roku 1864 v rímskokatolíckom kostole. Župné dotácie boli použité aj na digitalizáciu kina v Malackách, na oplotenie cintorína vo Viničnom, na výmenu okien v budove Materskej školy v Novej Dedinke. Mesto Senec použilo dotáciu na prezentáciu dávnej minulosti Senca a jeho okolia, Centrum Memory na projekt skvalitnenia svetelných podmienok v priestoroch pre ľudí s Alzheimerovou chorobou.