Blindfriendly Piatok 15. 11. 2019 | Meniny má Leopold Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župa dá dotáciu na pohotovosť v Malackách

 Poslanci Bratislavskej župy schválili koncom októbra dofinancovanie ústavnej pohotovostnej služby v Nemocnici s poliklinikou v Malackách. O dotáciu vo výške 580 879 eur žiadalo mesto Malacky. Bez týchto financií by hrozilo, že 80 tisíc ľudí, pre ktorých je Malacká nemocnica spádovou, bude musieť dochádzať za pohotovostnými službami do Bratislavy. Za zachovanie ústavnej pohotovostnej služby vznikla aj petícia, pod ktorú sa podpísalo vyše 8200 ľudí.

 
Mesto Malacky požiadalo o dotáciu na zabezpečenie ústavnej pohotovostnej služby 8. októbra, pričom uviedlo, že bez poskytnutia dotácie od kraja by nebolo možné poskytovať zdravotnú starostlivosť v regióne v pôvodnom rozsahu a jedným z opatrení by bolo aj zrušenie pohotovosti.
 
Bratislavskému samosprávnemu kraju bola doručená petícia za zachovanie lekárskej služby prvej pomoci a ústavnej pohotovostnej služby. Vznikla začiatkom októbra a podpísalo ju vyše 8200 ľudí. Na základe rozhodnutia poslancov bude táto petícia preposlaná aj Vláde SR, ktorá má v kompetencií financovanie pohotovostných služieb.
Malacká nemocnica nie je zaradená do koncovej minimálnej siete poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. O zachovanie lekárskej služby prvej pomoci aj ústavnej pohotovostnej služby v malackej nemocnici žiadalo ešte minulý rok 27 starostov a primátorov, medzi nimi aj primátor Malaciek.
 
Malacký okres je najväčší v kraji a zároveň dostupnosť do Bratislavy je z neho najhoršia.  Malacká nemocnica poskytuje zdravotnú starostlivosť pre veľkú časť Záhoria, ale aj okrajových častí Bratislavy, ročne ošetrí 180-tis. pacientov a je spádová oblasť pre 80- až 100-tisíc ľudí.