Blindfriendly Piatok 19. 7. 2019 | Meniny má Dušana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župa verejne otvorila debatu k riešeniu dopravnej situácie okolo Triblaviny

 Na pôde Bratislavského samosprávneho kraja sa dnes uskutočnila odborná diskusia s účasťou verejnosti k problematike výstavby diaľničnej križovatky Triblavina. Diskusie sa zúčastnili nielen zástupcovia BSK, ale aj primátori a starostovia dotknutých miest a obcí, regionálni poslanci, signatári petícií, zástupcovia Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Národnej diaľničnej spoločnosti, Regionálnych ciest Bratislavy a Slovenskej správy ciest.

 
 

“V územnom pláne bratislavskej župy je 6 – pruhová diaľnica s obojstrannými dvojpruhovými jednosmernými kolektormi, to znamená napojenie týchto obcí ako je Bernolákovo, Ivanka, prípadne Vajnory istým spôsobom na súbežnú komunikáciu s diaľnicou samotnou. Inými slovami, snažíme sa odľahčiť územiu, ktoré je už v tejto chvíli dopravne totálne zaťažené. Národná diaľničná spoločnosť sa snaží urobiť iné riešenie, ktoré by vynechalo kolektory samotné a práve o tom bola aj dnešná debata,” objasnil počas diskusie predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Témou verejnej diskusie bolo riešenie nielen križovatky Triblavina, ale aj zabezpečenie dopravnej obslužnosti regiónu. Cieľom dotknutých strán bolo vyjasniť si na stretnutí procesy, ktoré v sebe výstavba obnáša a nájsť spôsoby, ako upraviť existujúcu a novú infraštruktúru. Cieľom rozšírenia tzv. Seneckej cesty a rozšírenie diaľnice D1 o kolektory tak, aby slúžili k zlepšeniu dopravy v regióne a najmä k zlepšeniu života obyvateľov obcí a miest, cez ktoré denne tranzitujú tisícky áut.


“Máme prísľub od nového vedenia NDS- ky, že v priebehu veľmi krátkej doby sa tieto podklady objavia na webe tak, aby sa o nich dalo diskutovať. Inými slovami, ak má byť tá diskusia zmysluplná, musia mať obidve strany rovnaké penzum informácii,” doplnil bratislavský župan Pavol Frešo.

Bratislavský samosprávny kraj je pripravený aj naďalej vytvárať priestor, v ktorom by sa všetky riešenia, kroky aj procesy podrobne prediskutovali. Preto v priebehu najbližších týždňov zorganizuje pokračovanie odbornej diskusie, samozrejme, aj s účasťou verejnosti.