Blindfriendly Štvrtok 23. 5. 2019 | Meniny má Želmíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župan Pavol Frešo protestoval s aktivistami proti skládke pred Úradom vlády

 Podporu občianskym aktivistom a nespokojným obyvateľom Pezinka prišiel v stredu 12. mája pred Úrad vlády SR vyjadriť aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

 

Na protestnej akcii proti skládke v Pezinku sa stretli desiatky aktivistov s transparentmi, ktorých okrem župana prišli podporiť aj primátori Pezinka Oliver Solga a z Modry Peter Majtán. Občianski aktivisti z pezinskej iniciatívy Skládka nepatrí do mesta obvinili kabinet a premiéra z klamstiev v kauze pezinskej skládky. Podľa zakladateľa občianskej iniciatívy Miroslava Kráľa vláda sľúbila, že nedovolí skládku v Pezinku, koná však inak.
Župan Pavol Frešo deklaroval, že kraj sa bude naďalej usilovať o vstup do mimoodvolacieho konania o preskúmaní územného rozhodnutia na ministerstve výstavy. "Som presvedčený, že takto silné prejavy občianskej vôle nemôžu byť dlhodobo nevyslyšané." Doplnil, že samosprávny kraj bude stáť za Pezinčanmi, ako aj za ostatnými občanmi, ktorých vôľu treba rešpektovať. "Toto naše stretnutie bude permanentné až do volieb, lebo naše ruky sú čisté, ale tie ich sú špinavé, pretože nás neustále klamú," uviedol Kráľ. Aktivisti spolu s primátorom Pezinka Oliverom Solgom preto vyzvali občanov, aby si uvedomili, koho budú v nasledujúcich voľbách voliť. "Sme tu preto, aby sme upozornili verejnosť, že sme sa nevzdali a ľudia by si mali uvedomiť, koho budú voliť, keď potom ľudia dosadení na úradoch nezastávajú záujmy občanov, ale zastávajú záujmy podnikateľov a podnikateľských skupín," uviedol Solga.
Bratislavský župan v súvislosti so skládkou uviedol, že sa pokúsil osloviť ministra výstavby a regionálneho rozvoja viackrát listom aj telefonicky, nenašiel si však čas na odpoveď. "Takéto konanie považujem za drzé voči ľuďom, ktorých zastupujem. Žiadna vláda a žiaden minister nemôžu dlhodobo odolávať tomu, že ľudia keď niečo nechcú, keď sa boja o svoje zdravie, tak to jednoducho nebude. Pokiaľ som ja županom, tak budem stáť za vami," uviedol Frešo. Pezinčania dnešný protest symbolicky ukončili vysypaním smetí na námestie pre Úradom vlády SR.