Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župan s petržalskými poslancami našiel spôsob ako zachrániť škôlku na Znievskej

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa dnes zúčastnil pracovného zasadnutia zastupiteľstva bratislavskej Petržalky. Spolu s miestnymi poslancami hľadali kompromisné riešenie využitia budovy bývalej SOŠ podnikania na Znievskej 4 v Petržalke, ktorá je v majetku BSK. Z nej by miestni poslanci chceli spraviť škôlku či základnú školu. Problémom je pozemok pod budovou, ktorý patrí hlavnému mestu. Súčasťou areálu je však aj fungujúca škola na Znievskej 2.

 

„Znievska 2 je škola pre inteligentné deti s hendikepom a je to aj ten istý pozemok ako škôlka na Znievskej 4 z roku 1990. Obidve školy  tvoria jeden celok a tak sa bude župa usilovať, aby sa pozemok dostal z mesta na župu. Aby sme ho potom, po porade so školou, ktorá má výborné  kontakty na obyvateľov, po dohode tých, ktorých sa to týka, sa dohodneme na tom, že prvé čo urobíme je rekonštrukcia tej školy vo vlastnej réžii, to je naša povinnosť a už v tejto chvíli prebiehajú oceňovacie práce. Potom sa dohodneme čo s tým zvyškom. Prídeme opäť na zastupiteľstvo a budeme žiadať jasnejšie uznesenie ako to, ktoré dnes schválilo. Keď má Petržalka vlastný projekt, nech sa páči, môže dať žiadosť k nám a na 100% im to za symbolickú sumu prenajmeme, to znamená typický model Cvernovka alebo Stará jedáleň, máme to odskúšané, nie je to nič nové,” zhrnul výsledky hlasovania predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo.

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja sa dnes zúčastnili pracovného zasadnutia bratislavskej mestskej časti Petržalka. Súčasťou programu totiž boli aj informácie o budove bývalej SOŠ podnikania na Znievskej 4, ktorá síce patrí župe, no pozemok pod školou je vo vlastníctve Hlavného mesta SR – Bratislavy. Do roku 1993 slúžila budova účelu materskej školy, no momentálne je nevyužívaná a vzhľadom na azbestovú výplň stien zdraviu nebezpečná. Miestni obyvatelia, ale aj petržalskí poslanci, chcú fungovanie materskej školy v tejto lokalite obnoviť, pretože Petržalka má nedostatok miest pre deti vo svojich zariadeniach. Budova však stojí na pozemkoch magistrátu, preto prisľúbili poslanci župe podporu pri rokovaní s hlavným mestom. Zároveň poslanci schválili zámer kúpy či prenájmu tohto objektu práve pre vybudovanie materskej alebo základnej školy, komunitného centra, denného stacionáru či zariadenia pre seniorov. Petržalskí poslanci požiadali starostu mestskej časti Bratislava - Petržalka, aby so župou začal rokovať nielen o možnostiach spolupráce, ale aj o riešení havarijného stavu budovy na Znievskej 4. Opravy bude župa riešiť aj na budove Znievska 2, kde už od roku 2009 sídli Súkromná základná škola pre intelektovo nadané deti a ktorá je takisto majetkom BSK.