Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župná jeseň vyvrcholí zabíjačkou v tržnici a stupavskými oslavami

 Po troch mesiacoch, počas ktorých žil podujatiami celý Bratislavský kraj, vyvrcholí Župná jeseň v sobotu 15. decembra. V Starej tržnici bude Župná zabíjačka, na Župné Vianoce sa môžu tešiť v Stupave. Akcie organizuje BSK v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu.

 
„Druhý ročník jesene plnej zážitkov sa chýli ku koncu a ja rád konštatujem, že bol úspešný. Ľudia z našej župy aj jej návštevníci spoznali regionálne tradície a špeciality. Bratislavská župa má ľuďom čo ponúknuť a aj vďaka Župnej jeseni je atraktívnou turistickou destináciou,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
 
Župná zabíjačka sa v Starej tržnici začne v sobotu o desiatej, potrvá dvanásť hodín. Okrem bohatého kultúrneho programu sa návštevníkom so svojimi výrobkami predstavia študenti školských zariadení v správe BSK. Svoje výrobky predvedú aj klienti zariadení sociálnych služieb.
Župné Vianoce v Stupave odštartujú na Námestí Sv. Trojice o desiatej. V rámci bohatého kultúrneho programu sa okrem iných predstavia aj deti z materských škôl, v stupavskom kostole bude koncert Musica Storica a program o vyvrcholí vystúpením Roba Opatovského o štvrť na osem. V stupavskom pastoračnom centre sa v sobotu odprezentujú včelári, piecť sa budú vianočné oblátky a predstavia sa aj stupavskí umelci. Stupavskú akciu bude sprevádzať zabíjačka, prezentácia vín či remeselnícky jarmok.

V Bratislavskom kraji boli od začiatku jesene viaceré vinobrania či hody, na začiatku októbra obyvatelia regiónu aj jeho návštevníci ochutnali kapustu na už tradičných Dňoch zelá v Stupave, púšťali šarkany na Župnej šarkaniáde vo Vajnoroch a na Jablkovom hodovaní vo viacerých obciach župy si pochutnali na špecialitách z jabĺk. V polovici novembra sa milovníci vína prešli po pivniciach Malokarpatskej vínnej cesty a počas celej jesene sa gurmáni tešili zo sezóny husacích špecialít.