Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župná zabíjačka sa presúva do Starej tržnice

 Vianočná zabíjačka, ktorou v sobotu 10. decembra 2011 vyvrcholí Župná jeseň v Bratislavskom kraji, sa presúva do Starej tržnice v centre Bratislavy. Akcia sa mala pôvodne konať v technickej pamiatke Hradu Cvernovka v Bratislave, tú však poškodil počas víkendu požiar.

 

Súčasťou zabíjačky budú predajné trhy zabíjačkových dobrôt a tradičných vianočných produktov, ktoré vyrobili klienti z domovov sociálnych služieb Bratislavského samosprávneho kraja, a tiež produkty remeselníkov z regiónu. Pripravený je aj sprievodný hudobný program. Okrem toho pripravuje Bratislavská župa v spolupráci s mestom Stupava na 16. a 17. decembra Župné Vianoce. Tradičné ľudovo umelecké trhy budú na nádvorí kaštieľa Malokarpatského osvetového strediska v Modre od 9. do 11. decembra. Cieľom akcií je podporovať a popularizovať tradičné zvyklostí regiónu v predvianočnom období.

Nosným pilierom Župnej jesene bolo približne 20 kultúrno-spoločenských akcií v Bratislavskom kraji. Boli to tradičné ale aj nové akcie, ktorými chcela župa zviditeľniť regionálne špecifiká. Od septembra pritiahlo podujatie do regiónu desiatky tisíc ľudí, ktorí si pozreli nielen jeho krásy, ale tiež sa zúčastnili akcií, ktoré pripravili mestá a obce v spolupráci s Bratislavskou župou. Boli to napríklad Jablkové hody, Majstrovstvá vo varení halászle, Krumplový deň, Dni zelá, Deň otvorených pivníc či župná šarkaniáda. Zámerom BSK je vytvoriť zo Župnej jesene tradíciu.