Blindfriendly Utorok 23. 4. 2019 | Meniny má Vojtech Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župné cyklotrasy budú plné optimistov

 Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s občianskym združením Parasport24 pripravili Piknik&Bike bez bariér. Hendikepovaní optimisti spolu so zdravými cyklistami môžu už budúcu sobotu absolvovať takmer 50 kilometrovú cyklojazdu zo Stupavy do areálu Divoká voda v Čunove. Tam bude už od rána skvelá pikniková atmosféra. Podujatie predstavili organizátori dnes na tlačovej konferencii.

 
„Piknik&Bike je už naše tradičné podujatie, ktorým propagujeme nielen tie cyklotrasy, ktoré máme a ktoré sa nám podarilo úspešne rozvinúť, ale aj taký lifestyle na bicykli. To, čo je novinka, tento rok sme sa rozhodli, že urobíme Piknik Bike bez bariér,“ vyjadril sa z pozície organizátora akcie predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Na dnešnej tlačovej konferencii predstavili zástupcovia organizátorov podujatie Piknik&Bike bez bariér. Už budúcu sobotu, teda 8. augusta sa cyklotrasy v kraji zaplnia hendikepovanými optimistami a známymi osobnosťami. Handbajkeri spolu s cyklistami vyrazia zo Stupavy do cieľa cyklojazdy - areálu Divoká voda v Čunove, kde už pre nich bude pripravený bohatý sprievodný program, tá pravá pikniková atmosféra a program pre deti.
 „Máme za sebou osem ročníkov najväčšej športovo – charitatívnej akcie na Slovensku a najväčšia je hlavne tým, že spájame všetky televízie. RTVS, JOJ, Markíza a TA3. Spojenie je také, že osobnosti z týchto televízií plus herci sa spoja s hendikepovaným ľuďmi z celého Slovenska a ideme naprieč tým Slovenskom,“ vyjadril sa predseda O. Z. Parasport24 Miroslav Buľovský. Zároveň dodal, že toto je po prvýkrát, čo handbajkeri pôjdu cyklotrasami BSK.
Podujatie organizuje Bratislavský samosprávny kraj spolu s O. Z. Parasport24. Ambasádormi podujatia sú herečky Bibiána Ondrejková, Zuzana Vačková a športovec Martin Šmahel.
Viac informácií nájdete na stránke www.facebook.com/PiknikBike