Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župné Divadlo Aréna uvedie premiéru novej sezóny

 Dojímavý príbeh o matke a jej dvoch deťoch od známeho dramatika Tennessee Williamsa prinesie na svoje divadelné dosky už tento piatok Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 
„Divadlo Aréna je jedno z tých, ktoré prináša kvalitné a zaujímavé predstavenia a divákom nové kultúrne zážitky. Dokonca sa nebojí ísť na javisko ani s provokatívnymi či politickými témami, ktoré odkrývajú rôzne problémy dnešnej spoločnosti a tým pádom vzbudzuje záujem nielen diváckej obce, ale i odbornej verejnosti,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
6. októbra 2017 o 19:00 hodine prvú premiéru v divadelnej sezóne 2017/2018. Ide o rodinnú drámu, jeden z najznámejších titulov svetovej drámy - inscenáciu Sklenený zverinec od amerického dramatika a predstaviteľa psychologickej drámy Tennessee Williamsa.
SKLENENÝ ZVERINEC sa postarali Martin Čičvák a Matěj Dadák, o dramaturgiu Martin Kubran a Saša Sarvašová, o hudbu Ivan Acher a režijne sa jej ujal Martin Čičvák, ktorý v Divadle Aréna režíroval množstvo profilových inscenácií. Inscenácia ponúka umelcom veľké charaktery, s ktorými sa popasujú obľúbení slovenskí herci. V úlohe Amandy Wingfieldovej sa predstaví Emília Vášáryová, Toma Wingfielda si zahrá Alexander Bárta, Lauru Wingfieldovú zase Ivana Uhlířová a Jima O’Connora stvárni Tomáš Maštalír.  
 
Tennessee Williams vykreslil v rodinnej dráme dojímavý príbeh o matke a jej dvoch deťoch, kde v ťažkých sociálnych pomeroch preberá finančnú zodpovednosť za celú rodinu syn Tom. Dennodenne drie v továrni na topánky, aby zabezpečil chod domácnosti a každú noc mohol slobodne snívať v kine. Matka Amanda sa snaží pre svoje deti vybojovať lepší život, ako bol ten jej, často aj za cenu hádok, napätia a nátlaku. Rozhodne sa vydať dcéru Lauru, v čom vidí jedinú cestu ako z biedy von a zabezpečiť svetlejšiu budúcnosť. To však nie je také jednoduché, keďže Laura žije vo svojom vlastnom svete, plnom malých sklenených zvieratiek. Všetci očakávajú veľkú zmenu, keď do príbytku Wingfieldovcov príde na návštevu Jim, milý mladý muž.

Rodinný život s človekom, ktorého spoločnosť vníma ako „iného“, prináša aj množstvo úsmevných situácií, posolstvo o hľadaní vnútorného pokoja a slobody, o snoch a nádejach, ktoré sa často míňajú s našimi životmi.