Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župné divadlo prinesie večer plný satirického a ironického humoru

 Svet anglickej smotánky odkryje inscenácia hry anglického autora Joea Ortona Kľúčovou dierkou. Jej premiéra sa uskutoční v bratislavskom župnom Divadle Aréna dnes o 19tej hodine.

 

„Divadlo Aréna je známe tým, že na svoje dosky prináša aj rôzne provokatívne hry, na ktoré by iné divadlá nemali odvahu. V minulosti to boli napríklad hry tvoriace tzv. Občiansky cyklus, v rámci ktorého vznikli hry Tiso, Dr. Gustáv Husák a Komunizmus a ďalšie.  Tak je to aj v prípade jeho prvého tohtoročného premiérového titulu Kľúčovou dierkou, ktorá je plná satiry, irónie, množstva úvah a už sám názov napovedá, že pôjde o niečo škandalózne, tajné “, vyjadril sa bratislavský župan Pavol Frešo.
Hra anglického autora Joea Ortona Kľúčovou dierkou je čiernou groteskou s prvkami frašky. Odhaľuje škandalózne vzťahy, incesty a praktiky anglickej smotánky, na ktorú sa dívame cez kľúčovú dierku a sledujeme jej smutno-smiešny život.
Ide o príbeh mladej Geraldine Barclayovej, ktorá prichádza na renomovanú psychiatrickú kliniku, aby získala prácu sekretárky u doktora Prenticea. Absolvuje vstupný, bizarný pohovor, pri ktorom ich vyruší pani Prenticeová. Rozbieha sa tak bláznivý kolotoč zámien, prevlekov, nedorozumení a dejových zvratov.
Dramaturgie divadelnej hry Kľúčovou dierkou sa ujal Martin Kubran. Režisérsky sa jej zhostil Rastislav Ballek. 
V hre sa predstavia Martin Hronský ako doktor Prentice,  Andrea Sabová ako Geraldine Barclayová, Kristína Greppelová ako pani Prenticeová, Ľubo Bukový  ako Nicholas Beckett,  Ján Jackuliak ako doktor Rance a Gregor Hološka ako seržant Match.