Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župní študenti diskutovali o inováciách a startupoch

 Budúcnosť mladej generácie je aj v startupoch. Práve preto mali študenti bratislavských stredných škôl jedinečnú možnosť vypočuť si skúseností špičkových slovenských odborníkov a inovátorov a spoznať ich príbeh.

 
„Napríklad centrá odborného vzdelávania sú takým priamym prepojením medzi školami a praxou. Keď sme nastupovali na župu nebolo žiadne, ale v tejto chvíli ich je ich osem a ďalej z toho vyplynuli ešte vyššie formy spolupráce ako je napríklad duálna akadémia s Volkswagenom. Využívame aj to, že máme v Bruseli zastúpenie a poskytujeme stáže, spolupracujeme s ľuďmi, ktorí sú na vysokých školách, robia diplomovky na témy, ktoré súvisia so župou a vlastne aj s rozvojom regiónu ako takým. Postupne sa dostávame od humánnych geografov a politológov aj k ostatným odbornostiam, tak aby Bratislavská župa bola veľmi silným partnerom práve v rozvoji tej ďalšej generácie, keď chcete start upov a vlastne digitálneho sveta,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Cieľom podujatia, ktoré s Bratislavským samosprávnym krajom spoluorganizovala Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, bolo jednak zvýšiť informovanosť mladých o dianí v EÚ, ale najmä podnecovať kreativitu, podnikateľské a inovatívne myslenie a motivovať študentov úspešnými príkladmi slovenských inovátorov.
 
„Je nevyhnutné si pripomínať, že mladá generácia je tou generáciou, ktorá bude raz ďalej vytvárať našu krajinu a reprezentovať ju v zahraničí. Z toho pre nás vyplýva povinnosť poskytovať jej príležitosti k oboznámeniu sa so svetovými trendmi v oblasti objavujúcich sa inovácií a úspešnými príkladmi z praxe“,zdôraznila Zuzana Nehajová zo spoločnosti Ernst & Young.