Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župnú olympiádu vyhrali seniori z Modry

 Bratislavská župa pripravila prvý ročník športového podujatia pre seniorov zo zariadení v pôsobnosti kraja aj hlavného mesta. V sobotnej Župnej Olympiáde súťažili seniori o takmer meter vysoký putovný pohár predsedu BSK.

 
Vstupenkou na podujatie bol za každý zúčastnený tím aj domáci pečený koláč, ktorý súťažil v kategórii o najlepší župný koláčik. Najlepšie sa darilo seniorom z KD Modra, ktorí sa stali celkovými víťazmi. Druhé miesto získali Dúbravčania z Domova Pri kríži a tretiu priečku obsadili športovci z Ružinovského domu seniorov. „Pre nás je dôležité, aby ľudia, ktorí majú sociálne vylúčenie alebo sociálny problém, boli čo najdlhšie a v čo najväčšej miere zapájaní do aktivít, ktoré žijeme aj my. A Župná olympiáda seniorov k tomu významne prispieva,“ poznamenal župan Pavol Frešo. Podujatie je podľa neho zároveň príležitosťou stretnúť sa so seniormi mimo svojich domovských zariadení. Seniorov prišli podporiť aj poslankyňa NR SR Magdaléna Vášaryová a podpredseda BSK Martin Berta, ktorý podujatie otvoril. „Vyžaduje si to určitý životný optimizmu, je dôležité, aby títo ľudia ešte súťažili, aby niektorí vyhrali a niektorí prehrali. Niekedy sa správame k našim ľuďom, že všetci musia vyhrať alebo že sú hendikepovaní svojim spôsobom. Preto oceňujem, že župa pripravila túto súťaž pre seniorov,“ dodala Magda Vášaryová.
 
Jednotlivci aj tímy súťažili v šiestich vybraných disciplínach, ktoré boli šité na mieru ich schopnostiam. Súťažné disciplíny boli petang, štafetová chôdza, vrh kriketovou loptičkou, kop do bránky, hod do basketbalového koša, preťahovanie lana a štvorboj.

Do podujatia sa prihlásilo 10 súťažných družstiev zo zariadení v správe Bratislavského samosprávneho kraja a zariadení spadajúcich pod hlavné mesto. Konkrétne sú to Mestské centrum sociálnych služieb Modra, Ružinovský domov seniorov v Bratislave, Domov pri kríži, Domov jesene života, DSSaZPS na Hrnčiarskej v Pezinku, Domov seniorov Lamač, Zariadenie opatrovateľskej služby Modra, DSS ZpS Kaštieľ v Stupave a DSS a ZPS Rača.