Blindfriendly Štvrtok 14. 11. 2019 | Meniny má Irma Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župný štvrtok v Pezinku

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo navštívil počas včerajšieho Župného štvrtku v Pezinku viacero projektov, ktoré boli realizované z Operačného programu Bratislavský kraj. Zúčastnil sa aj osláv 55 rokov Malokarpatského múzea, kde zároveň otvárali výstavu História predmetu – príbeh človeka.

 
„Toto je jeden inšpiratívny projekt, ako čerpať eurofondy. Ak chcete byť úspešní v europrojektoch, tak sa nestačí spoľahnúť na nejakých expertov kdesi v kancelárii, ale musíte to robiť doslova medzi ľuďmi. Preto Bratislavský kraj trvalo spolupracuje s každou jednou časťou územnej samosprávy v rámci BSK, lebo si chceme byť stopercentne istí, že keď sa už nejaké peniaze vynakladajú, tak nech ľudia za to dostanú služby, ktoré si skutočne zaslúžia,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Počas včerajšieho župného výjazdu, Župného štvrtku, skontrolovali zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja spolu s primátorom Pezinka Oliverom Solgom viacero projektov, ktoré boli spolufinancované z Operačného programu Bratislavský kraj. Prvou zastávkou bola vychádzkovo-oddychová zóna L. Novomeského. Tá prešla výraznou revitalizáciou, ktorá Pezinčanom umožňuje aktívne tráviť svoj voľný čas napríklad aj na novom detskom ihrisku a zacvičiť si na nových fitness zostavách a stepperoch. V zóne pribudli aj sadovnícke úpravy, nové osvetlenie a mobiliár. Rovnakou revitalizáciou prešla aj vychádzkovo-oddychová zóna na Bielenisku.
 
„Projekty, ktoré sa realizujú, sú pre Pezinok neuveriteľne dôležité. V mnohých prípadoch nám ušetrili mestské peniaze, najmä v prípade dvoch rekonštrukcií škôl, základnej školy na Bielenisku a základnej školy Jána Kupeckého. To všetko, čo sa tam urobilo, strecha, zateplenie, nové okná, aj nové učebne, je obrovské plus, možno z vlastných peňazí by sme to ani nedokázali urobiť. Faktom je, že tie budovy tú opravu už potrebovali,“ skonštatoval primátor Pezinka Oliver Solga. 
 
Druhou zastávkou bola Základná škola na Bielenisku, ktorá má za sebou rekonštrukciu a revitalizáciu. Základná škola Na Bielenisku z peňazí z Bruselu vybudovala triedy z chodbových priestorov, obnovili školskú kuchyňu aj podlahy vo vstupnej hale. Obnovou prešli aj vonkajšie objekty ZŠ. Pribudli bezbariérové prístupy aj multifunkčné ihrisko.
 
„Projekt je funkčný, má svoje uplatnenie predovšetkým tým, že vytvorí kapacity pre materské školy, pre deti. Objekt sa zateplí, strecha sa opraví, vybuduje sa multifunkčné ihrisko a herné prvky, pribudne aj nová zeleň a parkovacie miesta,“ spresnil riaditeľ Odboru SO/RO pre OPBK Stanislav Bruna. Pezinok si v roku 2013 predložil projekt na integrované stratégie, súčasťou je päť projektov, z toho štyri investičné, a to dve základné školy a dve revitalizácie námestí.
 
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo navštívil aj Malokarpatské múzeum, ktoré oslavuje v tomto roku svoje 55. výročie založenia. Malokarpatské múzeum je od roku 2002 v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK a v rokoch 2006-2007 prešla budova a jej pivničné priestory rozsiahlou rekonštrukciou. Od roku 2013 je v priestoroch múzea otvorená stála expozícia Príbeh vína. Malokarpatské múzeum v Pezinku má najväčšiu zbierku vinohradníckych lisov v strednej Európe.