Blindfriendly Piatok 3. 4. 2020 | Meniny má Richard Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Danube Arena

V Petržalke vyrastie z iniciatívy BSK moderná multifunkčná aréna, ktorá bude súčasťou športovo-oddychového komplexu. Okrem spomínanej arény budú jeho súčasťou plaváreň, aquapark či menší futbalový štadión. Prvým z realizovaných projektov je práve Danube Arena.
 

 

Multifunkčnú arénu v Petržalke bude financovať švajčiarsko-nemecká skupina AIC Leasing & Finanz AG. Spolu s Danube Arenou a.s. urobia všetko pre to, aby do konca októbra t.r. bola k dispozícii prvá časť celkovej investície vo výške do 20 mil. Eur.

Keď Bratislavský samosprávny kraj kúpil koncom minulého roka pozemky v Petržalke, kde má vyrásť športovo-oddychový komplex vrátane multifunkčnej arény, rokoval s fínskou spoločnosťou Yokerit, za ktorou je niekoľko podobných arén v Európe. Dnes, po viacerých rokovaniach, po zadefinovaní parametrov arény na základe štúdie uskutočniteľnosti, si zo záujemcov o realizáciu multifunkčnej arény bude môcť zrejme vyberať.

5. decembra 2008 nadobudlo právoplatnosť územné rozhodnutie (rozhodnutie o umiestnení stavby) pre športový komplex v Petržalke, ktorý okrem iného zahŕňa aj multifunkčnú arénu.

Predseda BSK Vladimír Bajan so zástupcami fínskej spoločnosti Jokerit HC Oy (súčasť skupiny Jokerit Group) a spoločnosti Parnhams Limitid z Veľkej Británie podpísali 4. novembra 2008 Memorandum o vytvorení strategického partnerstva na realizáciu multifunkčnej haly pre potreby bratislavského regiónu.

Návrh na kúpu pozemkov v katastrálnom území Petržalka za účelom výstavby multifunkčnej športovej haly - Uznesenie č. 34/2008 zo dňa 25. júna 2008

Založenie spoločnosti 1. župná, a.s. na realizáciu investičného zámeru vybudovania oddychovo športového areálu na zabezpečenie športových potrieb v rámci Bratislavského samosprávneho kraja.

Informácia predsedu Bratislavského samosprávneho kraja o stave rokovania a príprave stavby viacúčelovej multifunkčnej haly nadregionálneho významu pre Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji - Uznesenie č.31/2008 zo dňa 16. apríla 2008


 
 
Vyhl'adávanie: