Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

„Úrodný rok s Nadáciou SPP pre klientov DSS Rozsutec"

 V marci 2018 sme požiadali Nadáciu SPP v rámci programu Opora o schválenie projektov pre našich štyroch klientov. Nadácia SPP nám vyšla v ústrety a podporila všetky štyri projekty.

 

Pre Domov sociálnych služieb Rozsutec nám bol schválený projekt vo výške 300 € na nákup notebooku a príslušenstva pre klientku, ktorá mala túžbu sa zdokonaliť v písaní na počítači. Tiež nám bol schválený projekt vo výške 120 € pre klienta, ktorý sa zaujíma o športové dianie u nás aj v zahraničí. Baví ho tiež trénovanie znalostí o iných štátoch a  to najmä vlajky. V rámci podporeného projektu mu boli zakúpené športové časopisy, krásny farebný atlas a predovšetkým tablet, na ktorom  najčastejšie pracuje v aplikácii Spoznávanie vlajok iných štátov.

V rámci žiadosti o grant cez občianske združenie Nádej pre Rozsutec nám bol schválený a podporený projekt pre klientku, ktorá sa rada venuje ručným prácam vo výške 260 €. V rámci projektu sme zakúpili šijací stroj, látky na šitie, knihy o šití a ďalšie pomôcky k šitiu. Klientka, ktorá pred tým nikdy nešila na šijacom stroji, sa s pomocou vynaliezavej terapeutky naučila ušiť jednoduché predmety ako napríklad hračky alebo vankúšiky. Posledný projekt bol podporený sumou 100 € pre klientku, ktorá si obľúbila navliekanie korálok. Vďaka podporenému projektu vyrobila mnoho prstienkov, náramkov a náušníc, ktoré rada predávala na Radničkiných trhoch.

Za všetkých našich klientov ďakujeme Nadácii SPP a programu Opora za podporené projekty a za radosť zo života, ktorú vďaka podporeným projektom získali.

Mgr. Petra Kobolková
sociálna pracovníčka DSS Rozsutec