Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Večer autentického folklóru

Ďalší večer z cyklu folklórnych podujatí, ktoré pravidelne organizuje Bratislavský samosprávny kraj, sa uskutoční v sobotu 26. septembra t. r. o 19.00 hod. v Dome kultúry Zrkadlový Háj. Tentoraz sa vám predstaví folklórny súbor Skorušina z obce Liesek.

 
FS Skorušina pôsobí už viac ako dvadsať rokov. Za toto obdobie sa zúčastnil na rôznych festivaloch v Belgicku, Maďarsku, Taliansku alebo v Poľsku. Na Slovensku boli súčasťou programu na folklórnom festivale vo Východnej alebo na Jánošíkových dňoch v Terchovej.
 
Obec Liesok, z ktorej folklórny súbor pochádza, je hornooravskou obcou. V jeho tvorbe dominuje goral, špecializuje sa na folklór z Hladovky a Suchej Hory. Avšak neobmedzuje sa len na túto oblasť, ale aj na folklór celého Slovenska. V rámci súboru funguje zložka detského folklórneho súboru, prostredníctvom ktorej sa snažia o zachovanie bohatých tradícií a zvykov Hornej Oravy po tanečnej a hudobnej stránke.