Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Dni Slovákov žijúcich v zahraničí

Dni Slovákov žijúcich v zahraničí sa tohto roku uskutočnia v Bratislave, Martine a Žiline v dňoch od 1. do 5. októbra. Podujatie spoluorganizujú Bratislavský a Žilinský samosprávny kraj v spolupráci s Úradom Slovákov žijúcich v zahraničí prostredníctvom osvetových stredísk, kultúrnych inštitúcií a mestských knižníc.

 
Podujatie má na Slovensku svoju tradíciu a tento rok sa koná už 16. ročník. Ide o stretnutia Slovákov, ktorí z rôznych príčin opustili svoju rodnú zem a každoročne sa na Slovensko vracajú s cieľom nielen navštíviť svoju rodinu, príbuzných a priateľov, ale aj spoznať kultúrne a umelecké aktivity svojich krajanov. Predstavuje kultúru a spôsob života našich krajanov, ktorých srdce stále bije pre Slovensko. Cieľom podujatia je obnoviť spomienky krajanov a poukázať na prepojenie medzi Slovákmi na Slovensku a tými, ktorí sa rozpŕchli do celého sveta a posilniť tak ich spolupatričnosť. Tohto roku je podujatie venované hlavne Slovákom žijúcim v krajinách západnej Európy (Belgicko, Dánsko, Francúzsko, Írsko, Nemecko, Nórsko, Rakúsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko, Veľká Británia).
 
V rámci podujatia sa v nedeľu 4. októbra o 19.00 hod. uskutoční v Divadle Aréna (zriaďovateľ BSK) Galakoncert sólistov a umelcov Slovákov žijúcich v zahraničí. V priestoroch divadla organizátori pripravili výstavu obrazov výtvarníčky Jarmily Šimai-Divískovej zo Švédska a v Galérií Slovenského rozhlasu na Mýtnej 1 v Bratislave je až do 21. októbra t.r. pre verejnosťou prístupná výstava slovenského výtvarného umelca z Mníchova Martina Oscitného, ktorá nesie názov Visionart.