Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Premiéra novej hry Mikve

 Mikve je priestor rituálneho kúpeľa, v ktorom sa veriace židovské ženy pravidelne očisťujú. V hre súčasnej izraelskej dramatičky Hadar Galron sa mikve stáva miestom stretu rôznych prístupov k viere i k životu. Na tomto posvätnom mieste sa postupne odhaľujú osudy miestnych žien, ich tajomstvá a drámy, o ktorých všetci vedia, ale nikto o nich nehovorí. Premiéra hry sa uskutočni dňa 8. októbra t. r. o 19.00 hodine v Divadle Aréna.

 
Všetko sa mení príchodom novej pomocníčky Širy, ktorá odmieta zatvárať oči pred ľudským trápením. Vo svojej snahe pomôcť však naráža na bariéru náboženských pravidiel a ľudských predsudkov. Ženy sa najskôr bránia novému pohľadu na vieru, pravidlá aj ponúkaným riešeniam. Napokon sa však v dramatickom závere spoločne vzoprú zväzujúcim pravidlám ich spoločenstva. Na pozadí tradičného židovského rituálu otvára táto súčasná hra témy postavenia žien v spoločnosti, vzťahu ortodoxnej komunity k bežnému životu, ale predovšetkým ponúka vynikajúce herecké príležitosti prostredníctvom psychologicky bohatých postáv a ich dramatických osudov. 
 
Preklad: Alexandra Ruppedtová, Danica Haláková
Hudba: Michal Novinski
Scéna: Hans Hoffer
Kostýmy: Katarína Hollá
Dramaturgia: Kristína Cibulková
Réžia: Michal Dočekal
 
Obsadenie:
Šošana: Zuzana Kronerová
Šira: Slávka Halčáková
Chedva: Táňa Radeva
Hindi: Eva Matejková
Esti: Táňa Kulíšková
Miki: Zuzana Kanócz
Tehila: Rebeka Poláková
Eliševa: Zuzana Šemeláková
 
Viac informácií:
Divadlo Aréna
Viedenská cesta 10
851 01 Bratislava