Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Festival Melos Étos

Medzinárodný festival súčasnej vážnej hudby otvorí v piatok 6. novembra t. r. svoj 10. ročník. Desaťdňový program prinesie množstvo interpretov slovenskej i svetovej produkcie. Podujatie je udalosťou bratislavského hudobného života, ktoré prináša na svetlo tvorbu zahraničných autorov, ale najmä súčasných slovenských hudobníkov. Tí mnohé diela vytvorili práve pre tento festival. Časť programu sa uskutoční aj v Divadle Aréna (zriaďovateľ BSK).

 
Hlavný dôraz dramaturgie festivalu sa kladie na prezentáciu kvalitných diel, z ktorých minimálne polovica sú slovenské premiéry. Účasť zahraničných súborov je samozrejmá, pretože jedným z cieľom podujatia je konfrontovať domácu tvorbu s vývojovými trendmi súčasnej európskej a svetovej hudby. Festival taktiež apeluje na etické a humanistické poslanie umenia ako duchovnej činnosti človeka. Šírenie diel slovenských autorov je zabezpečené tým, že každý zahraničný súbor odohrá na festivale aj slovenské skladby.
 
Okrem Arény sa časť programu uskutoční v koncertných štúdiách Slovenského rozhlasu, Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca, Štúdiu 12, A4 Nultom priestore, v priestoroch VŠMU a v Divadle Aréna. Medzinárodné sympózium, ktoré je pravidelnou súčasťou programu sa vždy zameriava na určitú tému. Tohto roku nesie názov „Melos“ a „Étos“: Včera, dnes ... Zajtra?. Uskutoční sa v dňoch od 10. do 12. novembra od 9.30 do 17.00 hodiny v Hudobnom centre na Ventúrskej ulici v Bratislave. Na sympóziu jednotliví prednášajúci predstavia rôzne témy, ktoré sa týkajú hudobnej teórie, histórie a tvorbe diel.
 
Viac informácií v priloženom programe:
 

Súvisiace dokumenty