Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Vyvrcholením Detskej univerzity bude slávnostná promócia

 Posledným sprievodným podujatím 8. ročníka Detskej univerzity Komenského, ktorú počas júla a augusta organizuje Divadlo Aréna, bude už tradične návšteva Národnej rady SR a Hodina otázok v pléne.

 

V pondelok 23. augusta o 14,00 hod. otvorí parlament schôdzu, ktorá bude v pravom zmysle mimoriadna. Do poslaneckých lavíc však tentoraz zasadnú študenti Detskej univerzity Komenského, ktorí sú vo veku od 9 do 14 rokov. Nasledujúcu hodinu budú môcť využiť na to, aby položili svoje otázky predstaviteľom parlamentu a členom vlády Slovenskej republiky.
V minulých rokoch študenti ministrov na parlamentnej hodinke dokonale preskúšali a nedali im veľa priestoru na oddych. Preto aj členovia novovymenovanej vlády budú musieť byť v pohotovosti, aby svojimi odpoveďami uspokojili zvedavosť mladých študentov. Kancelária Národnej rady SR pripravila pre túto príležitosť pre študentov Detskej univerzity aj prehliadku parlamentu spojenú s výkladom o jeho histórii.
V stredu 25. augusta o 11,00 hod. sa začne v Aule Univerzity Komenského v Bratislave posledná prednáška 8. ročníka Detskej univerzity Komenského. Prednášku s názvom „Prečo vymysleli poštovú známku?“ si vypočujú od prorektora UK MUDr. Petra Osuského, PhD. Po prednáške sa detskí študenti zúčastnia slávnostnej promócie, na ktorej im bude udelený diplom. Slávnostný ceremoniál otvorí úvodným slovom riaditeľ Divadla Aréna Juraj Kukura a rektor Univerzity Komenského doc. PhDr. František Gahér, CSc. Ako čestný hosť prijal pozvanie Ľubomír Feldek, ktorý prednesie príhovor k uzavretiu tohto ročníka. Na slávnostnom ukončení Detskej univerzity Komenského sa zúčastní aj predseda BSK Pavol Frešo.
Promóciu spestrí hymna Detskej univerzity a tanečné vystúpenie účastníkov hip-hopového workshopu, vedeného Milanom Kerešom.