Blindfriendly Štvrtok 21. 11. 2019 | Meniny má Elvíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK na veľtrhu cestovného ruchu Regiontour Brno 2011

 Bratislavský samosprávny kraj sa zúčastnil prestížneho veľtrhu cestovného ruchu Go a Regiontour 2011 už po ôsmykrát. V tomto roku v rámci expozície družobných regiónov Juhomoravského kraja.

 

Význam veľtrhov cestovného ruchu podporila účasť najvyšších predstaviteľov rezortu a jednotlivých krajov - 10 hejtmanov z Česka a 5 predsedov samosprávnych krajov zo Slovenska. Uvedeného podujatia sa zúčastnil i predseda BSK pán Frešo, najmä z dôvodu podpísania dokumentov o spolupráci pri rozvoji Baťovho kanálu, ktorý slúži ako turistická vodná cesta /podrobnejšie v úvodnej časti web portálu BSK/ a propagácie Majstrovstiev sveta v hokeji. Primátor mesta Stupava prišiel podporiť propagáciu Záhoria návštevou vyčlenej expozície BSK.

Na veľtrhoch cestovného ruchu bol zaznamenaný mimoriadny nápor záujemcov, už v prvých dvoch dňoch veľtrhov, ktoré boli vyčlenené pre odbornú verejnosť, kedy prešlo bránami výstaviska cca 17 000 návštevníkov. Celková návštevnosť podľa odhadu prekročila 30 000 osôb z 18 štátov. V Press centre sa akreditovalo 453 novinárov. Návštevníci prejavili veľký záujem o pestrý výber propagačných materiálov BSK . Informácie rôzneho druhu, najmä o cyklotrasách, turistických cieľoch, možnostiach ubytovania, dopravy i podujatiach poskytovali zástupkyne BSK a Mestského turistického a informačného strediska Stupava. Tradičné gastronomické špeciality obohatili propagáciu cestovného ruchu BSK na veľtrhu, o ktorú bol zo strany českých návštevníkov veľký záujem.