Blindfriendly Piatok 6. 12. 2019 | Meniny má Mikuláš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Športový deň na Pedagogickej a kultúrnej akadémii v Modre

 V rámci projektu „Otvorená škola“ organizuje PaKA v Modre rôzne zaujímavé podujatia. Jedným z nich bol aj „Športový deň“, ktorý sa konal pri príležitosti Dňa detí v piatok 3. júna 2011.

 

Cieľom tohto podujatia, ktoré zorganizovali naši učitelia hudobnej výchovy a telesnej výchovy, bola nielen propagácia zdravého životného štýlu medzi mladými, ale aj spolupatričnosť a prehĺbenie vzťahov medzi učiteľmi a žiakmi. Študenti a učitelia v jednotlivých družstvách ukázali svojho športového ducha, nedali sa zahanbiť, nechýbala im húževnatosť, bojovnosť, ale i veľký zmysel pre humor.

Smiech, povzbudzovanie, potlesk, dobrá nálada spojená s hudbou sprevádzali celé piatkové dopoludnie. Bolo sa na čo pozerať, bolo sa na čom zabávať. Okrem súťažných disciplín ( plechovková pyramída, skok vo vreci, skok do diaľky, skákanie so švihadlom, vozenie fúrika ...) nechýbalo ani to, čo dnes zaujíma mladých. Rázne rytmy bojového umenia TAE BO (a) a rytmus ZUMBY rozvlnili naše telá bez ohľadu na páliace lúče slnka, ktorému sa zjavne nechcelo zájsť za mraky, aby sme sa trochu schladili. Skvelá atmosféra bola nákazlivá, pretože prilákala na školský dvor deti zo susednej materskej školy. No a tie sa dali tiež do tanca v rytme mamba a samby. Len škoda, že vtedy nám už odišiel kameraman!

Po štyroch hodinách zábavy, športu, skvelých zážitkov, ale hlavne príjemné unavení, opúšťali sme školský dvor s pocitom radosti z výnimočne prežitého dopoludnia.