Blindfriendly Sobota 25. 1. 2020 | Meniny má Gejza Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Účastníci medzinárodnej charitatívnej cyklotúry sa zastavia na Kramároch aj na župe

 Účastníci medzinárodnej charitatívnej cyklotúry „Na bicykli deťom“ dorazia v pondelok 13. júna do Bratislavy. Zastavia sa v Detskej fakultnej nemocnici na Kramároch aj na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja.

 

 O 11:00 sa stretnú s riaditeľom nemocnice Danielom Žitňanom a o 12:00 ich prijme župan Pavol Frešo, ktorý prejde s pelotónom na bickyli časť úseku (Riviéra – Kramáre – Úrad BSK). Akciu podporia aj minister financií Ivan Mikloš, ktorý pôjde s pelotónom z Úradu Bratislavskej župy až do Piešťan. Na čele pelotónu bude svetoznámy cyklista a viacnásobný majster sveta jazdiaci na vysokom bicykli Jozef Zimovčák, charitatívnu akciu podporia aj olympijskí víťazi bratia Peter a Pavol Hochschornerovci, dráhový cyklista Jozef Žabka, hokejoví reprezentanti Miroslav Lažo a Peter Podhradský aj herec Ivan Vojtek.

Druhý ročník projektu Na bicykli deťom odštartoval v stredu 8. júna v najzápadnejšom meste ČR v Aši a v priebehu 11 dní prekoná trasu 1 635 kilometrov. Cieľom je najvýchodnejšia obec SR Nová Sedlica, kde pelotón dorazí 18. júna. Tento unikátny česko-slovenský projekt sa realizuje pod záštitou ministra financií Ivana Mikloša, podporila ho aj Bratislavská župa. „Najmä mladým generáciám by sme mali pripomínať, že šport je dôležitou súčasťou našich životov. Rozvoj športových aktivít spolu s cykloturistikou patria medzi priority Bratislavskej župy a projekt Na bicykli deťom si zaslúži obzvlášť veľkú pozornosť, keďže výťažok z podujatia je venovaný na pomoc onkologicky chorým deťom,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Cieľom projektu je podľa predsedu OZ Deťom pre život Miroslava Bílika osloviť verejnosť v Česku i na Slovensku a spojiť všetkých, ktorí chcú pomôcť onkologicky chorým pacientom a ich rodinám. Akciou chcú zároveň vyzdvihnúť ťažkú prácu lekárov na onkológiách.

Okrem stálych účastníkov pelotónu sa do akcie na bicykli môže zapojiť aj širšia verejnosť v regiónoch, ktorými bude túra prechádzať. Projekt môže verejnosť podporiť aj finančne. Za vyzbierané peniaze sa v polovici júna uskutoční v Tatranskej Lomnici prvý česko-slovenský relaxačno-rekondičný pobyt pre onkologicky choré deti s rodičmi. Ďalšie informácie a podrobnú trasu s časovým harmonogramom je možné nájsť na webových stránkach www.cyklistidetom.sk a www.higbic.cz.