Blindfriendly Sobota 7. 12. 2019 | Meniny má Ambróz Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Olympijský festival detí a mládeže Slovenska 2011 na SOŠ Ivanská cesta

 Dňa 1.júna 2011 sa na SOŠ Ivanská cesta 21 v Bratislave konal Olympijský festival detí a mládeže Slovenska. Cteným hosťom, ktorý aj otvoril toto podujatie, bol člen sekretariátu Slovenského olympijského výboru, člen ústredného štábu OFDM Slovenska a bývalý slovenský reprezentant v atletike a rekordér na 400, 800 a 1500 m Roman Hanzel.

 

Olympijské hry majú svoje korene už v dávnej antike, kde čestnosť a spravodlivosť boli cnosťami budujúcimi identitu krajšieho sveta. Týmto ideálom sme sa chceli priblížiť aj my v duchu olympijského hesla: „Citius, atltius, fortius“ a rešpektovať hodnoty, ktoré doposiaľ boli uctievané našimi predkami po celom svete.

Po zapálení olympijského ohňa sa začali pre 220 žiakov školy jednotlivé športové i kultúrno-vedomostné disciplíny: florbal, futbal, volejbal, in-line korčuľovanie, stolný tenis, pretláčanie, vedomostná súťaž o olympizme, výtvarná súťaž s olympijskou tematikou i enviro-činnosť - skrášlenie prostredia školy. Žiaci podali vo svojich disciplínach, čo najlepšie výkony a tí najlepší boli ocenení na stupni víťazov zlatými, striebornými a bronzovými medailami. V závere festivalu bol zahasený oheň a olympijské hry boli úspešne ukončené.

Na hrách sa podieľali aj všetci pedagogickí zamestnanci a spolu so žiakmi vytvorili neopakovateľnú atmosféru. Svojou návštevou nás poctil aj Mgr. Michal Nálepka z oddelenia školstva, mládeže a športu Bratislavského samosprávneho kraja, člen ústredného výboru OFDMS .

Tešíme sa na ďalší ročník.
(Fotodokumentácia celého podujatia na www.sou.sk)