Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župná jeseň priblíži a zviditeľní regionálne špecifiká

 Župná jeseň priblíži a zviditeľní špecifiká Bratislavského kraja. Podujatie vo štvrtok v priestoroch Cvernovky slávnostne otvoril bratislavský župan Pavol Frešo za účasti viac ako 30 primátorov a starostov v rámci kraja. Nosným piliérom Župnej jesene je takmer 20 kultúrno-spoločenských tradičných ale aj nových akcií.

 
„Župná jeseň je pre nás pripomenutie si 10. výročia župy. Ľudia dostali svojich priamo volených predstaviteľov ďaleko bližšie, ako to bolo predtým, čiže nebudú odkázaní na úradníkov na ministerstvách, ale na priamo volených županov a zastupiteľstvá,“ priblížil Pavol Frešo. Ako ďalej uviedol, podujatie je logickým pokračovaním Kultúrneho leta, takže kraj bude žiť kultúrou aj počas jesene. Podujatie má pritiahnuť do regiónu ľudí, aby si nielen pozreli jeho krásy, ale aby sa zúčastnili akcií, ktoré mestá a obce v spolupráci s Bratislavskou župou pripravili. „Budeme ľudí pozývať, aby sa zúčastnili aj na podujatiach v okrese Pezinok, Senec a Malacky. Inými slovami, aby svoju víkendovú turistiku namierili aj do nášho regiónu a nemuseli ju tráviť v Nízkych Tatrách alebo v Rakúsku,“ dodal župan Pavol Frešo.  
 
Súčasťou akcií sú Jablkové hody, Majstrovstvá vo varení halászle, Krumplový deň, Dni zelá, Deň otvorených pivníc či Župná šarkaniáda. Koniec jesene zavŕši župná zabíjačka.