Blindfriendly Utorok 10. 12. 2019 | Meniny má Radúz Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Gymnazisti z Horvátky opäť na BratMUN-e

 V dňoch 4. – 6. novembra 2011 sa v Bratislave uskutočnila konferencia BratMUN. Bol to 11. ročník modelu konferencie Spojených národov. Organizátormi podujatia bolo Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky a Gymnázium Juraja Hronca v Bratislave.

 

Na otváracom ceremoniáli sa účastníkom konferencie prihovorili významné osobnosti: z Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky Dr. Milan Ježovič; veľvyslanci z nasledovných štátov: Nemeckej spolkovej republiky, Grécka, Cypru a Francúzska; zástupkyňa OSN vo Viedni a na Slovensku; riaditeľka Britskej rady a zástupkyňa GJH pre medzinárodné programy PhDr. Eva Žitná.

Na medzinárodnej konferencii BratMUN sa zúčastnili študenti z rôznych štátov EU i mimo nej. V budove Slovenskej národnej rady pri Bratislavskom hrade vystúpili delegáti so svojimi príspevkami, pracovali v niekoľkých komisiách a rokovali o celom rade globálnych problémov.
Študenti, ako zástupcovia účastníckych krajín OSN, komunikovali v anglickom jazyku. Ich úlohou bolo navrhnúť možnosti riešenia problémov, pripraviť rezolúciu a v závere voľbou zahlasovať za jej implementáciu.

Účastníci konferencie mali možnosť prezentovať fakty, vyjadriť svoje názory a aktívne ich presadzovať. Aby boli tohto schopní, museli sa niekoľko týždňov na konferenciu dobre pripraviť. Naše gymnázium v priestoroch Slovenskej národnej rady reprezentovali študenti z tried 3.B (Anton Holienčin a Patrik Führich) a zo 4.B (Roman Kopšo, Andrea Snopeková a Katarína Rybárová). Okrem možnosti stretnúť sa so študentmi zo zahraničia, mali príležitosť zažiť výnimočnú atmosféru a získať nové skúsenosti.

Slávnostné vyhodnotenie spojené s odovzdávaním ocenení a certifikátov sa uskutočnilo v historickej budove Slovenskej národnej rady.