Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavská župa hostí regionálnych politikov Centrope

 Predstavitelia regiónov susediacich s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) sa zídu na zajtrajšom summite Centrope v kaštieli v obci Tomášov. Ide o pravidelné stretnutie zástupcov regiónov a miest susediacich s BSK z Českej republiky, Maďarska a Rakúska.

 

Účasť na summite potvrdili viedenský primátor a Landeshauptman Michal Häupl, predseda Parlamentu spolkovej krajiny Burgenland Gerhard Steier, členka dolnorakúskej vlády Spolkovej krajiny Dolné Rakúsko Petra Bohuslav, zodpovedná za oblasť cestovného ruchu ako aj zástupcovia Juhomoravského kraja, mesta Brno, župy Györ – Moson – Sopron, miest Györ a Sopron, župy Vas, Trnavského samosprávneho kraja, mesta Trnavy a Hlavného mesta Bratislava.

Jednou z tém je posilnenie dopravnej infraštruktúry a verejnej osobnej dopravy medzi regiónmi v priestore Centrope. Verejná konferencia, ktorej hlavným bodom je spolupráca a podpora pri rozvoji turistického ruchu, respektíve novej turistickej destinácie Centrope je plánovaná na 14:00. hod.