Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Malí nástupcovia Jozefa Sabovčíka zabojujú o putovný pohár

 Oživiť a zviditeľniť krasokorčuľovanie na Slovensku ale aj podporiť talentované deti a mládež je cieľom pilotnej súťaže o putovný pohár Jozefa Sabovčíka.

 
Svoje schopnosti a nadanie predvedú deti z deviatich základných škôl (kde navštevujú ŠKD - školské kluby detí) v utorok od 13:00 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. „Pripravili sme však program aj pre deti a rodičov, ktorí súťažiť nebudú, pričom už teraz máme nahlásených vyše 600 detí. Ak si prinesú korčule, môžu sa zdokonaliť pod vedením profesionálnych trénerov,“ priblížil Miroslav Goldschmied, manažér občianskeho združenia Jumping Joe, ktoré súťaž organizuje. Akciu podporili Úrad vlády SR, Bratislavská župa a mestská časť Nové Mesto. Súťaž budú moderovať Zuzana Haasová a Diana Mórová.
 
„Našim cieľom je podporovať športové aktivity u detí a mládeže. Krasokorčuľovanie je výnimočný šport, ktorý sa môže aj touto cestou na Slovensku  zviditeľniť,“ povedal župan Pavol Frešo.
 
„V krasokorčuľovaní sa spája krása umenia a športu, preto som rád, že mestská časť Bratislava – Nové Mesto od začiatku aktívne podporuje projekt Jumping Joe. Veď krasokorčuľovanie sa od nepamäti spája práve s Novým Mestom a chceme, aby to tak ostalo,“ dodal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.
 
Súťaže sa zúčastnia žiaci ŠKD z deviatich škôl, z každej školy 15-ti najlepší korčuliari. Formou vyraďovacích korčuliarskych kôl sa do finále dostanú tí najsilnejší a najšikovnejsí korčuliari. Ich výkony budú hodnotiť špičkoví tréneri krasokorčuľovania Hilda Múdra a Agnesa Búrilová. Vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie cien pre víťazov i zúčastnených bude od 14:15. Následne bude ľadová plocha zadarmo k dispozícii všetkým zúčastneným, pričom deti aj dospelí sa môžu pod vedením trénerov Jumping Joe naučiť nové kúsky na ľade. Ďalšie informácie je možné nájsť aj na stránke www.jumpingjoe.sk .
 
Škola, ktorá sa umiestni na prvom mieste, získa putovný pohár Jozefa Sabovčíka, všetky deti dostanú medaile a zadarmo získavajú kurz krasokorčuľovania pre celú triedu. Škola umiestnená na druhom mieste získava pohár za druhé miesto, deti dostanú medaile a 50 % zľavu na kurz krasokorčuľovania pre celú triedu. Za tretie miesto si deti odnesú pohár, medaile a 25 % zľavu na kurz krasokorčuľovania pre celú triedu.
 
Jozef Sabovčík (* 4. december 1963, Bratislava) je slovenský krasokorčuliar žijúci v Amerike. Bol prvý krasokorčuliar v histórii, ktorý skočil na medzinárodnej súťaži štvoritý skok. Preto ho prezývajú Jumping Joe. S krasokorčuľovaním začal ako sedemročný vďaka babičke, ktorá ho priviedla na ľad. Korčuľoval viac ako tridsať rokov. Počas svojej amatérskej kariéry sa stal šesťnásobným majstrom Česko-Slovenska, dvojnásobným majstrom Európy a na Olympijských hrách  v Sarajeve 1984 vyhral bronzovú medailu. Ako profesionálny krasokorčuliar získal titul majstra sveta profesionálov a pôsobil vo viacerých televíznych šou.