Blindfriendly Pondelok 27. 5. 2019 | Meniny má Iveta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Ivanskí organizátori opäť na jednotku

 Dňa 21.04.2012 sa v spoločenskej sále Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji uskutočnili v poradí už 18. juniorské majstrovstvá SR v pretláčaní rukou a 17. majstrovstvá SR klubov. Podujatie malo už tradične vysokú úroveň tak po stránke športovej, ako aj po stránke organizačnej.

 

Po minuloročnom úbytku počtu pretekárov sme tento rok zaznamenali výrazný nárast počtu súťažiacich, kedy len v juniorskej časti ich bolo skoro 70. K tomu keď prirátame ďalších súťažiacich za kluby, tak niet divu, že spoločenská miestnosť praskala vo švíkoch. Podujatie už tradične otvoril zástupca starostky Mgr. Peter Bartok a povzbudivé slová na začiatku povedala pretekárom, rozhodcom aj divákom riaditeľka Spojenej školy Ing. Katarína Kubišová. Medzi vzácnymi hosťami sme privítali aj zakladateľa tohto športu na Slovensku, bývalého prezidenta svetovej asociácie pretláčania rúk RNDr. Milana Čaplu. Ďalšou zaujímavou osobnosťou, ktorú sme videli aj priamo v súbojoch za stolmi, bola v súčasnosti najlepšia žena sveta vo svojej hmotnostnej kategórii, dvojnásobná majsterka sveta Lucia Debnárová. Sme veľmi radi, že medzi športovcami z celého Slovenska sa nestratili ani naše nádeje z Armwrestling klubu pri Spojenej škole v Ivanke pri Dunaji, ktorí v ťažkých zápasoch preukázali svoj talent a nádej do budúcnosti.

Kvalitné výsledky idú ruka v ruke s podmienkami, ktoré Spojená škola vytvára pretláčačom už niekoľko rokov, za čo patrí jej vedeniu vďaka. Nedá nám nespomenúť, že aj tento rok sa do nominácie Slovenska na blížiace sa ME v Poľsku dostal aj náš pretekár Ivan Gregorička. Výborná organizačná práca tohtoročného šampionátu by sa zas nedala zvládnuť bez podpory či už finančnej alebo materiálno-technickej zo strany inštitúcií a podnikateľského sektoru. A preto chcem v mene organizátorov vyjadriť veľké poďakovanie týmto subjektom:

  • Spojená škola v Ivanke pri Dunaji – www.spojsivanka.sk
  • Slovenská asociácia pretláčania rukou – www.armwrestling.sk
  • Obecný úrad v Ivanke pri Dunaji – www.ivankapridunaji.sk
  • EUROPLAN s.r.o. – Branislav Kadnár – komplexné architektonické a projektové riešenia stavieb a interiérov – www.europlan.sk
  • Potraviny FIPE – Peter Vranovský.

Víťazmi jednotlivých juniorských váhových kategórií v ľavej a v pravej ruke boli:
- PR do 55 kg – Adam Adamov (AWK Tatran Žarnovica)
- PR do 60 kg – Stanislav Šarkozi (AWK Tatran Žarnovica)
- PR do 65 kg – Ján Michalco (AWK Prešov)
- PR do 70 kg – Michal Girášek (AWK Prešov)
- PR do 80 kg – Martin Dužek (AWK Senec)
- PR nad 80 kg – Matúš Kadlec (AWK Červeník)
- ĽR do 60 kg – Stanislav Šarkozi (AWK Tatran Žarnovica)
- ĽR do 70 kg – Michal Girášek (AWK Prešov)
- ĽR nad 70 kg – Matúš Kadlec (AWK Červeník)
- PR do 55 kg – Kristína Charvátová (AWK Červeník)
- PR nad 60 kg – Rebeka Martinkovičová (AWK Senec)
- ĽR do 60 kg – Andrea Kušnieriková (AWK Rabča)
- ĽR nad 60 kg – Rebeka Martinkovičová (AWK Senec)

Víťazom 17. majstrovstiev SR klubov sa stal AWK Prešov, druhý bol AWK Zlaté Moravce a na treťom mieste skončil AWK Zvolen.