Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Vajnory ožijú v sobotu dožinkovými slávnosťami

Všetci, ktorí majú radi dobrú zábavu, kvalitné jedlo a chutné víno sa už po deviatykrát stretnú na tradičnom podujatí Vajnorské dožinky.

 
Už túto sobotu od 15:00 sa budú vo Vajnoroch konať dožinkové slávnosti. Pre návštevníkov je pripravený bohatý kultúrny program aj súťaž o najdlhší dožinkový koláč. Prekonať minuloročný rekord nebude ľahké – vlani mal koláč takmer 26 metrov.
 
„Je výborné, že ľudia v obciach Bratislavskej župy chcú zachovávať tradície a odovzdávať ich mladším generáciám. Vajnorské dožinky sú toho krásnym príkladom. Bratislavská župa víta každú podobnú akciu, ktorá vytiahne ľudí od počítačov a z nákupných stredísk,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.    
 
V sobotu sa vo Vajnoroch bude hrať futbal, vyhrávať bude dychovka a predstaví sa aj Vajnorský okrášľovací spolok. Tí, ktorí budú mať chuť zmerať si sily, sa budú môcť zapojiť do súťaže o najdlhší dožinkový koláč. Tak ako vlani, poputuje výťažok z jeho predaja do materskej školy na Koniarkovej ulici na nákup lavičiek. Pre deti sú pripravené tvorivé dielne a na dožinkách nebudú chýbať ani stánky s občerstvením.