Blindfriendly Streda 22. 1. 2020 | Meniny má Zora Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Najlepšie kórejské jedlá varí Hotelová akadémia Mikovíniho

 Spomedzi 17 súťažiacich škôl z celého Slovenska pripravuje najlepšie kórejské jedlá Hotelová akadémia Mikovíniho, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja. Súťaž sa konala v piatok na SOŠ hotelových služieb a obchodu Na pántoch 9 v Bratislave, organizátorom bola jeho excelencia veľvyslanec Kórejskej republiky v Bratislave. Zo škôl v pôsobnosti BSK sa súťaže zúčastnili aj ďalšie tri gastronomicky zamerané stredné odborné školy - SOŠ hotelových služieb a obchodu Na pánoch 9 v Bratislave, SOŠ Farského a SOŠ Komenského v Pezinku.

 
„Spomedzi 19 škôl sa absolútnym víťazom stala Hotelová akadémia Mikovíniho, ktorá je v pôsobnosti Bratislavskej župy. Samozrejme, veľmi ma teší, že takúto exotickú súťaž vyhrala práve naša škola. Študenti získavajú prostredníctvom takýchto súťaží cenné skúseností, ukážu svoje schopnosti a zároveň reprezentujú Bratislavskú župu,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Je to podľa neho tiež spôsob, ako spopularizovať aj iné kultúry.
 
Išlo o prvý ročník celoslovenskej súťaže pre školy a žiakov vo varení kórejských jedál. Na prípravu jedál dohliadala kórejsko - slovenská hodnotiaca komisia. Hodnotil sa výber surovín, spracovanie, príprava jedál, ale aj profesionálne zručnosti, dodržiavanie hygienických pravidiel či dekorácia jedla.