Blindfriendly  19. 1. 2020 | Meniny má Drahomíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

SOŠ Na Pántoch napiekla zákusky a vytvorila nový rekord v počte zjedených koláčov

 Pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov v počte zjedených koláčov pritiahol vo štvrtok popoludní na Hlavné námestie v Bratislave stovky ľudí. Zjedlo sa takmer 2300 koláčov, čo je nový slovenský rekord. Koláč podľa originálneho receptu napiekli špeciálne pre túto príležitosť študenti SOŠ hotelových služieb a obchodu Na pántoch 9, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja.

 
„Vytvorenie nového slovenského rekordu v počte zjedených koláčov je dôkazom toho, že ľuďom chutilo. Budúci cukrári napiekli originálny koláč, výborným spôsobom tak odprezentovali nielen svoje schopnosti, ale aj svoju školu a Bratislavskú župu,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo. Koláč pripravili žiaci 2. ročníka učebného odboru cukrár. Cieľom podujatia bola propagácia súčasných trendov v príprave cukrárenských výrobkov z produktov slovenských pestovateľov a dodávateľov.
 
Akciu organizovali vydavateľstvo Starproduction a kultúrnospoločenský mesačník Metropola v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom (BKIS) a SOŠ hotelových služieb a obchodu Na pántoch 9.