Blindfriendly Štvrtok 19. 9. 2019 | Meniny má Konštantín Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Avione sa deviatakom predstavili školy bratislavskej župy

 Pred blížiacim sa termínom odovzdávania prihlášok na stredné školy pripravil Bratislavský kraj pre nerozhodných žiakov už druhý ročník Dňa župných škôl v Avione. Na piatkovej akcii si mali deviataci možnosť pozrieť, čo zaujímavé jednotlivé školy ponúkajú.

 
„Tento nápad sa nám osvedčil už minulý rok. Treba povedať otvorene, že to malo obrovský úspech. Tento rok sa prihlásilo ešte viac škôl ako vlani a máme správy o tom, že po minulom roku sa veľmi veľa žiakov a ich rodičov prihlásilo na dni otvorených dverí a začali sa o tie školy aktívne zaujímať,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
 
Na piatkovej akcii sa školákom a ich rodičom predstavilo spolu štyridsať stredných škôl v pôsobnosti BSK. Školy návštevníkov upútali okrem iného aj vystúpeniami na pódiu. Napríklad SOŠ na Sklenárovej sa predstavila s hodinovou módnou prehliadkou, Tanečné konzervatórium na Gorazdovej tancom.
„Ja si myslím, že je úplne jasné, že cieľom je, aby ľudia v budúcnosti mali dobré uplatnenie. A či už budú podnikať, alebo budú mať dobre platenú prácu, hlavne nech si nájdu niečo, čo ich v živote bude baviť,“ dodal župan Pavol Frešo.
 

Bratislavský samosprávny kraj je najväčším zriaďovateľom stredných škôl v regióne. Stredné školstvo a najmä odborné vzdelávanie Bratislavská župa propagovala už vlani na prvom ročníku Dňa župných škôl v Avione, kde sa predstavilo 33 stredných škôl v pôsobnosti BSK.

 

 

Viac fotografií nájdete na Facebooku.