Blindfriendly Pondelok 27. 1. 2020 | Meniny má Bohuš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Významnou úlohou zastúpenia v Bruseli je presadzovanie záujmov kraja

Presadzovanie záujmov Bratislavského kraja na európskom poli sa stáva čoraz významnejšou úlohou zastúpenia v Bruseli. Permanentný kontakt s európskymi inštitúciami a partnermi v európskej komunite je preto rozhodujúci.

 
„Pre župu je dôležité včas vstupovať do rokovaní o príprave štrukturálnych fondov na obdobie 2014-2020. Práve  regionálne zastúpenie v Bruseli vytvára veľmi dobré podmienky pre rokovania s Európskou komisiou, ktorá štrukturálnu pomoc riadi,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
 
Úlohou Kancelárie BSK v Bruseli je posilnenie účasti župy na európskych projektoch, využívanie príležitostí, ktoré členstvo v EÚ poskytuje, aj propagovanie BSK ako úspešného a príťažlivého regiónu.
 
Medzi aktivity, ktoré bruselská kancelária Bratislavského samosprávneho kraja vlani organizovala, patrí májový Deň  otvorených dverí európskych inštitúcií, novembrová výstava s názvom Ako sa zmenila Bratislava od roku 1989, Vianočný koncert či vianočné charitatívne podujatia, v októbri Open Days 2012 - Európsky týždeň regiónov a miest, lokálne podujatie Open Days 2012 v novembri a pracovné workshopy s Regiónom Brusel v sociálnej oblasti.
 
Zastúpenie BSK v Bruseli komunikuje aj prostredníctvom svojej stránky na sociálnych sieťach: