Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Ako vidia bábkové divadlo deti? Dozviete sa na výstave

 Vo vestibule Bratislavského bábkového divadla je oddnes výstava detských výtvarných prác, ktoré sa zapojili do 5. ročníka veľkej výtvarnej súťaže „Môj zážitok z bábkového divadla“. Výstava vo vestibule BBD potrvá do apríla, od 2. do 17. mája bude nainštalovaná vo vestibule Úradu BSK na Sabinovskej 16.

 
„Cieľom súťaže bolo získať spätnú väzbu, ako malí diváci zo škôl vnímajú jednotlivé predstavenia. Deti si tvorivou formou predĺžili nielen divácky zážitok z predstavenia, ale aj jeho prípadné etické posolstvo,“ povedala podpredsedníčka BSK Gabriella Németh.
 
Ďalší ročník výtvarnej súťaže Bratislavského bábkového divadla, ktoré je v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, opäť potvrdil veľký záujem žiakov. Do súťaže, ktorá trvala od 10. septembra 2012 do 7. marca tohto roku, sa zapojilo 19 škôl, spolu bolo hodnotených 369 prác.  autori – výtvarníci svojimi výtvormi reagovali na bábkové hry: Kocúr v čižmách, Tri zlaté vlasy deda Vševeda, Ester a Albatros, Palica von z vreca, Naozaj alebo o chlapcovi, ktorý kreslil, Prasiatka sa vlka neboja, Princezná Kukulienka, Čin – čin, O psíčkovi a mačičke a Zlatovláska. Malí
 
V zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja sú Divadlo Aréna, Divadlo Astorka Korzo ´90, Divadlo Ludus a Bratislavské bábkové divadlo.