Blindfriendly Štvrtok 9. 4. 2020 | Meniny má Milena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Noc s Andersenom

Noc s Andersenom je medzinárodné podujatie, ktoré sa viaže k dňu výročia narodenia známeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena (2. apríla 1805). Tento bol vyhlásený za Medzinárodný deň detskej knihy.

 
Projekt nocovania v knižnici vznikol na podporu detského čítania a jeho autori tvrdia, že na riešenie tohto problému jestvuje jednoduchá cesta - ukázať deťom, že čítanie je dobrodružstvo. Aj tento rok sa Malokarpatská knižnica v Pezinku zapája do podujatia Noc s Andersenom s tým, že sa usiluje prispôsobiť ho na svoje podmienky a obohatiť o originálne miestne prvky, čo sa darí aj vďaka tomu, že už druhý rok sa spoluorganizátorom tohto podujatia stalo Malokarpatské múzeum v Pezinku.
Tento rok sa bude celé podujatie niesť nielen v znamení rozprávky, ale najmä poézie Ľubomíra Feldeka. Deti aj organizátori budú variť podľa Feldekovej Kuchárskej knihy pre deti, recitovať, možno sa trochu báť, hrať divadlo a najmä súťažiť. Celé podujatie dostalo názov Varíme v rozprávke a nielen v tej Feldekovej. O tom, čo čítajú a čo sa v knižnici počas noci „varí“, sa budú môcť porozprávať so spisovateľom Ľubomírom Feldekom, ktorý decká telefonicky pozdraví. Aj návšteva múzea bude dobrodružstvom; okrem toho, že sa všeličo dozvedia, zasúťažia si. Napokon deti uspí tajný hosť.
Podujatie sa bude konať v piatok 5. apríla od 18.00 hodiny v Malokarpatskej knižnici v Pezinku.