Blindfriendly Štvrtok 9. 4. 2020 | Meniny má Milena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Cenami ovenčená hra Closer bude mať v Aréne premiéru už vo štvrtok

 Súčasná hra Closer (Na dotyk) Patricka Marbera získala viaceré americké a britské ceny za drámu, v roku 1997 Olivierovu cenu za najlepšiu hru. Divadlo Aréna, ktoré ju 11. apríla uvedie, je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.

 
„Pracujeme na tom, aby ľudia v bratislavskom regióne mali dostatok príležitostí pre kultúrne vyžitie. Verím, že všetky tituly divadiel v pôsobnosti Bratislavskej župy sú niečím zaujímavé a každý divák si v širokom spektre žánrov nájde predstavenie, ktoré mu prinesie obohacujúci zážitok,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
 
Hra o túžbe, sebectve a o iluzórnosti lásky rieši vzťahy štyroch ľudí a odkrýva tajomstvá správania mužov a žien v partnerských vzťahoch. Zobrazuje večný konflikt ženských snov a mužských túžob či mužských nárokov a ženských potrieb, ale aj vášeň v kontraste s túžbou po intimite. Inscenácia nie je vhodná pre divákov do 18 rokov.
 
V roku 2004 bol podľa hry natočený rovnomenný film v réžii Mikea Nicholsa v hlavných úlohách s Natalie Portman, Juliou Roberts, Judom Lawom a Cliveom Owenom. Slovenskú adaptáciu hry Closer režíruje Juraj Bielik. V rolách Alice, Dana, Larryho a Anny sa divákom predstavia Rebeka Poláková, Martin Mňahončák, Marek Majeský a Soňa Norisová.
 
Počas súčasného vedenia Bratislavskej župy Divadlo Aréna uviedlo 13 premiér. Do kontextu slovenského divadelníctva sa Aréna najvýraznejšie zapísala tzv. „Občianskym cyklom“ inscenácii, ktoré vznikali priamo na objednávku divadla a  ktorých námetom sú najzávažnejšie spoločensko-politické témy slovenskej minulosti či prítomnosti: Tiso, Dr. Gustáv Husák, Komunizmus, Kukura. Vlani, v jubilejnej desiatej sezóne, Divadlo Aréna pripravilo piatu časť tohto cyklu s názvom Holokaust.

Ambíciou divadla je prinášať tituly, ktoré na domácich javiskách ešte neboli uvedené a ktoré obohacujú repertoár ponukou oslovujúcou aj náročného diváka. Na javisku sa strieda súčasná aj klasická činohra, opera, charitatívne a organizované predstavenia, rockové a džezové koncerty.