Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Víkend ožije majálesom, v Rači sa bude hodovať

 Počas prvého májového víkendu sa bude na Tyršovom nábreží v hlavnom meste konať už tradičný – 6. ročník festivalu Bratislavský majáles. Od piatka do nedele je pripravený bohatý program, koncerty populárnych kapiel aj športové aktivity. Podujatie podporil Bratislavský kraj. Pestrý program a dobrá zábava čaká aj na obyvateľov a návštevníkom Rače, kde sa bude v sobotu a v nedeľu hodovať.

 
„Do Bratislavského majálesu chceme aj v tomto roku vniesť športový rozmer, keďže cyklistika a cykloturistika sú stále viac obľúbené a vyhľadávané aktivity,“ uviedol predseda BSK Pavol Frešo. V nedeľu je pripravená Župná dvadsiatka, ktorá povedie z Tyršovho nábrežia cez rakúske obce naspäť na Tyršovo nábrežie. „Časť trasy povedie pozdĺž petržalských bunkrov z konca 30-tych rokov minulého storočia. Záujemcovia si môžu pozrieť dva jedinečné vojenské bunkre, ktoré sú už prístupné verejnosti,“ doplnil.
 
Na majálese vystúpia viaceré populárne kapely ako Polemic, Zóna A, Hex, IMT Smile, Zlokot, Vec, Le Payaco, ale aj hosť z Čiech - Dan Bárta. Oproti minulému roku pribudne na Tyršovom nábreží druhé koncertné pódium. Nebude chýbať pravidelná lodná propelerová linka cez Dunaj, už spomínaná Župná dvadsiatka, tiež trh s ručne vyrobenými produktmi a rôzne sprievodné podujatia. V sobotu o 21:50 sa môžu účastníci tešiť aj na tradičný ohňostroj nad Dunajom.
 
Tohtoročnou novinkou bude séria debát na témy, ktoré majú širší európsky rozmer a objasňujú aktuálne problémy Európskej únie a jej členských krajín. Formát diskusií vznikol ako iniciatíva Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a cez víkend budú po prvý raz vo veľkej open air kaviarni. O európskych peniazoch pre Bratislavu a o tom, ako môžu prispieť k skvalitneniu verejnej infraštruktúry, bude v sobotu o 17:40 diskutovať aj predseda BSK Pavol Frešo. Podrobný program majálesu je na stránke www.bratislavskymajales.sk .
 
Pri príležitosti zasvätenia farského kostola jeho patrónom svätému Filipovi a Jakubovi sa budú cez víkend konať tradičné hodové slávnosti v Rači. Slávnostné otvorenie je plánované na sobotu o 14:00 pred Nemeckým kultúrnym domom. Trasa stánkov s jedlom, pitím a rôznymi výrobkami sa bude vinúť od Námestia A. Hlinku po uliciach Alstrova, Barónka a Knižkova dolina. Gazdinky si môžu zmerajte šikovnosť v súťaži o najlepší hodový koláč, pripravené sú športové a sprievodné podujatia, kolotoče aj atrakcie pre deti. Viac informácii o programe je na web stránke mestskej časti.