Blindfriendly  20. 10. 2019 | Meniny má Vendelín Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj už začal s postrekmi proti komárom

V obciach v povodí rieky Morava robila dnes Bratislavská župa postreky proti zvýšenému výskytu komárov. Išlo o štyri obce v okrese Malacky - Vysoká pri Morave, Záhorská Ves, Jakubov a Suchohrad. „Tento rok je na postreky vyčlenených 175-tisíc €,“ povedal župan Pavol Frešo.

 
Najvyšší výskyt komárov zaznamenali obce Vysoká pri Morave a Záhorská Ves. Pri postrekoch sa použila pozemná aj letecká aplikácia. BSK pravidelne situáciu monitoruje, komunikuje so starostami obcí aj s Okresným úradom životného prostredia v Malackách. Výber lokalít závisel od požiadaviek jednotlivých obcí a operatívneho monitoringu. Použili sa zdraviu neškodné prípravky a postupy na ničenie komárov. Aplikovaný roztok je v nízkej koncentrácii a rýchlo sa rozkladá na neškodné látky. Neohrozuje preto zvieratá a je šetrný aj k necielenému hmyzu.