Blindfriendly Utorok 12. 11. 2019 | Meniny má Svätopluk Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktivity Strednej odbornej školy drevárskej v rámci projektu Comenius Healthy learning, healthy future

Študenti a učitelia Strednej odbornej školy drevárskej v Bratislave sa zúčastnili posledný aprílový týždeň projektového stretnutia vo Vigu (Španielsko) a v polovici mája participovali na projekte v Castelcovatti (Taliansko).

 
Do Španielska vycestovalo 7 študentov a 4 učitelia. Programom stretnutia bola súťaž „Song of the project“, na ktorú si každá z 10 partnerských krajín nachystala pesničku. K našej slovenskej pesničke si naši študenti nacvičili aj ľudový tanec a video sme vložili na adresu: http://www.youtube.com/watch?v=R0QfJ0W33rI
Okrem toho každá krajina nachystala na stretnutie vo Vigu 10 receptov do medzinárodnej kuchárskej knihy, ktorú je možné prezerať na adrese:
Kuchársku knihu neustále aktualizujeme a postupne do nej vkladáme jednotlivé národné recepty.
 
Do Talianska pripravili naši študenti bohatý program. Nacvičili ľudový tanec, zaspievali a zahrali moderné aj ľudové pesničky a nachystali aj šermiarske vystúpenie v typickom rytierskom oblečení. Okrem toho sme pripravili tvorivé dielne pre talianskych študentov – dekorácia drevených príveskov, ktorých sme na toto podujatie nachystali až 50 ks.
Programom obidvoch stretnutí bola aj prehliadka škôl, prezentácie jednotlivých partnerských krajín a návšteva kultúrnych pamiatok.
V Španielsku nás očarili aj prechádzky po prekrásnej piesočnatej pláži, plavba loďou a exkurzia do Santiaga di Compostela.
Počas pobytu v  Taliansku sme navštívili veľa kultúrnych pamiatok v Miláne, Benátkach, Verone, Sirmione, Chiari a Soncino.
 
Ing. Agáta Danielovičová
Koordinátorka projektu