Blindfriendly Štvrtok 14. 11. 2019 | Meniny má Irma Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Pri odčerpávaní vody z pivníc pomáhajú aj dobrovoľní hasiči zo Stupavy

 Hladina Dunaja dosahuje v centre hlavného mesta už takmer 9 metrov, v Devíne takmer 8,7 metra. Prístupové cesty do Devína začína zalievať voda, zaliate sú aj pivnice. Župan Pavol Frešo preto požiadal o súčinnosť dobrovoľných hasičov zo Stupavy, ktorí odčerpávajú vodu z pivníc.

 
Najvážnejšia situácia je práve v Devíne a v Devínskej Novej Vsi, na sútoku Dunaja a Moravy. „Trebalo nasadiť čerpadlá. Sú tu mobilné hrádze, čiže tá zábezpeka by mala vydržať. Uvidíme, ako dopadne tá hlavná vlna z Nemecka, ktorá sem ešte ide. Musíme sa pripraviť aj na to, že by to mohlo byť podobné ako v roku 2002,“ povedal župan Pavol Frešo. Ako tiež uviedol, sú v neustálom kontakte so starostami a situáciu monitorujú. „Našou starosťou je to skoordinovať a keď je nejaký problém, napríklad s nasadením techniky alebo s nasadením ľudí, tak tieto problémy vyriešiť,“ dodal župan. Kraj zabezpečil aj čerpadlá a zároveň vyzval obyvateľov, aby, ak majú čerpadlá, ktoré v súčasnosti nepotrebujú, ich zapožičali občanom postihnutých lokalít.
 
V súvislosti s povodňovou situáciou upozorňuje BSK obyvateľov regiónu, že cyklomost v Devínskej Novej Vsi je uzatvorený a vstup naň je na vlastné riziko. BSK žiada obyvateľov, aby nepodceňovali situáciu a rešpektovali výzvy a nariadenia príslušných orgánov. Pre zvýšenú hladinu Dunaja je od pondelka až do odvolania zatvorené aj Divadlo Aréna.
 
Hladina Dunaja a Moravy stále stúpa, v Bratislave, v Devínskej Novej Vsi aj v Devíne je vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity. Podľa SHMÚ dosiahol Dunaj v centre mesta už takmer 900 cm, v Devíne 8,7 m a Morava dosahuje už viac ako 7,4 m. Samosprávy osádzajú protipovodňové zábrany.