Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župan na Záhorí testoval funkčnosť Bratislavskej integrovanej dopravy

Župan Pavol Frešo a riaditeľ Bratislavskej integrovanej dopravy, a.s. Rastislav Cenký včera na Záhorí testovali ako funguje projekt Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK).

 
Nečakaných pasažierov - v osobe župana a riaditeľa BID, a.s. - mali včra možnosť zažiť na vlastnej koži cestujúci na trase Bratislava - Zohor a späť, v rámci výjazdu majoritného akcionára a koordinátora projektu IDS BK.
 
Cieľom výjazdu bolo otestovať ako funguje v reálnych podmienkach možnosť využitia jedného predplatného cestovného lístka smerom na Záhorie a to na MHD, prímestské vlaky a autobusy. Obaja čelní predstavitelia župy a BID, a.s. si zakúpili 30-dňový predplatný cestovný lístok a využili ho na ceste autobusom do Zohora a následne osobným vlakom späť do Bratislavy.
 
Ako povedal po príchode na Hlavnú železničnú stanicu v Bratislave župan Pavol Frešo: „Som rád, že projekt, o ktorom sa tu osem rokov len rozprávalo sme spustili a funguje. Rozprával som sa i s pasažiermi a pýtal sa na ich názor, ako im to pomôže finančne i časovo dochádzať zo Záhoria do hlavného mesta. Bol som prekvapený ako rýchlo sa ľudia dokázali s týmto modelom zžiť a oceniť to, aké výhody im prináša“.
 
„Jedinou výhradou cestujúcich bol fakt, že IDS BK ešte nefunguje plne po celom Bratislavskom kraji. V súčasnosti ale intenzívne pracujeme na zonácii a zavedení II. etapy projektu, ktorý má integrovať i lokality smerom na Pezinok a Senec.: povedal Rastislav Cenký, generálny riaditeľ BID, a.s.
 
Spustenie druhej etapy Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja je plánované na december tohto roka a bude zahŕňať prepravu na predplatné cestovné lístky v celom Bratislavskom regióne.
 
 
Podľa aktuálnych štatistík  dopravcov sa ku dňu 10.6.2013 predalo v rámci IDS BK 21 658 ks integrovaných predplatných cestovných lístkov.
 
30 dňové - 15 602 ks,
90 dňové -    5 876 ks
s ročnou platnosťou 180 ks.