Blindfriendly Štvrtok 9. 4. 2020 | Meniny má Milena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Klienti domovov sociálnych služieb si zmerali sily v petangu

 Bratislavský kraj v spolupráci s DSS a zariadením podporovaného bývania MEREMA zorganizovali už 4. ročník petangového turnaja Klienti DSS z celého Bratislavského kraja a dvoch DSS z Trnavského kraja si dnes zasúťažili v Modre – Harmónii.

 
Dnešný petangový turnaj slávnostne „prvým nahodením“ otvorili bratislavský župan Pavol Frešo, podpredsedníčka BSK Gabriella Németh a riaditeľka odboru sociálnych vecí BSK Michaela Šopová. DSS a zariadenie podporovaného bývania MEREMA v spolupráci s Bratislavským krajom organizujú petangové turnaje každoročne pre klientov DSS od roku 2008, kedy sa uskutočnil nultý ročník.
„Najdôležitejšie je to, že aj naši klienti si môžu zahrať petang v prírode tak ako ktokoľvek iný. Môžu sa stretnúť so starými priateľmi a nadviazať nové priateľstvá,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
Petang je francúzska hra pre dve jedno- až trojčlenné družstvá. Hráči sa usilujú hodiť oceľové gule čo najbližšie k cieľu, ktorý predstavuje drevená guľôčka – prasiatko. Hra má jednoduchý princíp a môže ju hrať v podstate ktokoľvek a kdekoľvek. Petang je jednou z mála hier, ktorej výsledok nezávisí vzrastu, sily ani veku hráča.