Blindfriendly Štvrtok 23. 5. 2019 | Meniny má Želmíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Pezinská Baba bude skolaudovaná v polovici decembra

Bratislavský kraj začal v júli rekonštruovať tri havarijné úseky na ceste z Pezinka do Perneka, ktoré boli v havarijnom stave. Skolaudované budú v polovici decembra. V tomto roku ide o najnákladnejšiu investíciu, podľa zmluvy dosiahnu náklady 2,3 mil. eur.

 
„Cesta na Pezinskej Babe bola už v kritickom stave, preto som rád, že sa nám v pomerne krátkom čase podarilo zrekonštruovať všetky tri havarijné úseky. Rovnako ma teší, že hoci išlo o náročnú rekonštrukciu, cesta ostala prejazdná. Plne prejazdná bude vodičom slúžiť už od polovice decembra,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Rekonštrukcia cesty prebiehala podľa harmonogramu a bez výrazného obmedzenia dopravy. Rekonštruovali sa tri havarijné úseky, kde bola doprava riadená svetelnou signalizáciou. Všetky tri úseky sa opravujú naraz v rámci jednej stavby. Na Pezinskej Babe bola porušená stabilita, vytvárali sa pozdĺžne trhliny a zosúvali sa časti vozovky. Ak by kraj nepristúpili k rekonštrukcii, hrozil by úplný zosuv časti telesa. Havarijný stav cesty na Pezinskej Babe spôsobili vek cesty, vlhkosť a nerešpektovanie zákazu prejazdu ťažkých nákladných áut.