Blindfriendly Utorok 17. 9. 2019 | Meniny má Olympia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Na SOŠ Hlinícka majú nové multimediálne učebne

 Bratislavskému kraju, ktorý nebol oprávnený čerpať do vzdelávacej infraštruktúry v programovom období 2007-2013, sa podarilo vylobovať, aby v novom programovom období 2014-2020 mohol využiť eurofondy smerujúce do územia BSK aj na jej podporu. Prioritou kraja je podpora odborného školstva prostredníctvom centier odborného vzdelávania a prípravy, medzi ktoré patrí aj COVP na Hliníckej.

 
„Všetko to, čo budú absolventi používať v praxi, sa snažíme aj za pomoci partnerov doručiť do našich škôl. Aby sme eliminovali problém, že odborné školstvo neprodukuje absolventov, ktorí sú spôsobilí ísť do praxe,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo, ktorý pripomenul, že ak by si mali vybrať ľudia jednu prioritu, vyberú si vlastné deti. „Na vzdelaní ľuďom záleží a my sme povinní im ho poskytnúť,“ dodal bratislavský župan.
Projekt AMOS Democentrum Bratislava zavŕšil modernizáciu digitálnych učební na SOŠ informačných technológií na Hliníckej. Multimediálne triedy sú vybavené najmodernejšími technológiami, napríklad „all in one“ počítačmi s dotykovými obrazovkami, notebookmi, interaktívnou tabuľou, projektorom či vizualizérom. Nechýbajú ani robotické sady Lego, digitálne jazykové laboratórium, e-learningové príslušenstvo, program pre správu učebne ani vysokorýchlostný internet. Cieľom projektu je zefektívnenie a skvalitnenie vzdelávacieho procesu obohatením o digitálny obsah. Vzdelanie sa tak prispôsobuje aj požiadavkám zamestnávateľov. Bratislavský samosprávny kraj sa na modernizácii učební podieľal sumou 38-tisíc eur.