Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Kraj prezentoval v Bruseli svoj turistický potenciál

V rámci podujatia Open doors 2014, ktoré sa konalo v polovici mája v priestoroch Výboru regiónov v Bruseli, prezentovali krajiny Európskej únie svoje turistické možnosti, tradičné jedlá a nápoje. Zúčastnilo sa ho 36 regiónov a svoje zastúpenie tu mala aj Bratislavská župa.

 
BSK predstavil svoju rozmanitosť a turistický potenciál. Návštevníci sa mohli dozvedieť o Cyklomoste slobody, o tradičnej malokarpatskej vínnej ceste a ochutnať vína z Pezinka.
 
Návštevníci si mohli pozrieť a oboznámiť sa s tým, ako fungujú európske inštitúcie, ktoré sú verejnosti počas roka neprístupné. Pripravené boli rôzne diskusie, kvízy, koncerty aj interaktívne informačné stojany. V Európskej Komisii bola inštalovaná výstava fotiek na tému rozvoja miest v Európskej únií a svoje priania pre budúcnosť EÚ mohli návštevníci vyjadriť na „Strome demokracie“ pred budovou.
 
Podujatie Open doors alebo Deň otvorených dverí sa koná každoročne pri príležitosti Dňa Európy, ktorý sa oslavuje 9. mája. Určené je pre širokú verejnosť a okrem Bruselu sa koná aj v Štrasburgu a Luxemburgu.