Blindfriendly Utorok 22. 10. 2019 | Meniny má Sergej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

550 tis. eur pre škôlky

Za dva roky investoval Bratislavský samosprávny kraj do materských škôl viac ako pol milióna eur. Bola to reakcia na neudržateľnú situáciu mladých rodín, ktoré pre nedostatočné kapacity škôlok nemôžu nájsť miesto pre svoje deti. Župa podporila už 107 projektov obcí a miest, ktoré majú nielen zvýšiť kapacitu, ale tiež zlepšiť zariadenie škôlok.

 
Napriek tomu, že materské školy nespadajú do kompetencií župy a ich prevádzku majú zabezpečovať obce, našiel Bratislavský samosprávny kraj spôsob ako do tejto oblasti zasiahnuť. Rozpočet obcí, ktoré majú predškolské zariadenia v kompetencií totiž často neumožňuje realizovať ani najnutnejšie rekonštrukcie. V roku 2013 podporila župa finančne dohromady 31 projektov a tento rok 76 projektov materských škôl v celom kraji. Financie škôlky využili na stavebné úpravy, rekonštrukcie, nákup zariadenia alebo hračiek pre predškolákov. „Chcem poďakovať aj poslancom, že sme podporili tento zmysluplný projekt, z ktorého majú ľudia konkrétny úžitok a mnohým rodinám doslova uľahčuje život, pretože nemusia vystresovane čakať, či sa im podarí umiestniť dieťa do škôlky,“ komentoval to župan Pavol Frešo.

Súvisiace dokumenty