Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Víkend premiér pre deti a mládež

 Bratislavské bábkové divadlo a aj Divadlo Ludus, ktoré sa zameriavajú na mladé publikum, si práve na tento víkend pripravili premiéry svojich nových hier. Bratislavské bábkové divadlo už dnes odpremiéruje hru pre deti od troch rokov, Prstom na mape a Divadlo Ludus v nedeľu podvečer predstaví svoje naštudovanie Malého princa. Obe divadlá sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 
„Viesť deti aj mládež ku kultúre sa naším divadlám, či už Bratislavskému bábkovému divadlu alebo Divadlu Ludus, darí už dlhé roky. Práve ich dobré meno, ktoré si za roky existencie vybudovali, im vie vždy zaplniť hľadisko a mladý divák má o zábavu postarané,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Bratislavské bábkové divadlo už dnes, teda v piatok 13. marca, o 18:00 odpremiéruje hru Prstom na mape. Je to prvá premiéra tohto divadla v roku 2015, ktorá má pre BBD ešte jedno prvenstvo. Vzhľadom na prebiehajúcu rekonštrukciu priestorov divadla na bratislavskej Dunajskej ulici, je to prvá premiéra v dočasných priestoroch, v Divadle Malá scéna STU.
Hra Prstom na mape predstaví deťom rodinu Túlavých, ktorá síce leto trávi cestovaním po svete s kolotočmi, no osýpky najmladšieho člena rodiny nepustia v rodine túto rodinu nikam na výlet. Preto sa na výlet po svete vydávajú prstom po mape a to im dovolí ísť do indiánskej prérie, na čínske ryžové pole aj do ľadovej Antarktídy.
Divadlo Ludus, kreatívne centrum mladých, vychovalo niekoľko generácií hercov, ktorí dnes hrajú na popredných divadelných scénach. Dielo Malý princ je najznámejšou knihou francúzskeho autora Antoine de Saint-Exupéryho. Malý princ je preložený do takmer dvoch stovák jazykov a s viac ako 80 miliónmi predaných výtlačkov sa stále drží v prvej top 50 najpredávanejších kníh. Ako sa s touto klasikou vysporiadali herci Divadla Ludus pod režisérskou taktovkou Petra Kubu si môžu návštevníci pozrieť už túto nedeľu, 15. marca, o 18:00. V úlohe Exupéryho a Malého princa sa predstaví Kamil Kollárik.