Blindfriendly Pondelok 27. 5. 2019 | Meniny má Iveta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Stredná odborná škola, Senec

Slávnostné vyhodnotenie novinárskej súťaže stredoškolákov a vysokoškolákov „Štúrovo pero“ vo Zvolene Odkaz nášho najvýznamnejšieho národovca Ľudovíta Štúra je úzko spätý s bežným životom mesta Zvolen. Každoročne je oživovaný aj prostredníctvom súťaže „Štúrovo pero“, v ktorej si skúšajú svoje novinárske zručnosti mladé nádejné talenty žurnalistiky. Aj v tomto roku sa v dňoch 17. a 18. apríla stretli na slávnostnom vyhodnotení 20. ročníka súťaže žiaci z 94 stredných škôl a študenti z 11 vysokých škôl Slovenska. Aj Stredná odborná škola v Senci bola medzi nimi  .

 
Celá akcia, ktorú vynikajúco pripravili zamestnanci Krajskej knižnice Ľudovíta Štúra vo Zvolene, sa niesla v pracovnom duchu. Mladí novinári boli doslova zavalení zaujímavými podnetmi. Tvorivé, nápadmi sršiace workshopy vedené známymi osobnosťami z oblasti žurnalistiky, či besedy s takými osobnosťami nášho verejného života, akou je minister školstva SR Juraj Draxler alebo generálny riaditeľ TV Markíza Matthias Settele, priniesli veľa podnetov pre prácu nadšených žurnalistov.
Súčasťou stretnutia bolo aj slávnostné pokrstenie publikácie Pavla Vojtka, ktorá bola venovaná dvadsiatemu výročiu súťaže Štúrovo pero a prináša zaujímavý pohľad do jej zákulisia.
 
 
Slávnostného vyhodnotenia sa zúčastnila aj Stredná odborná škola, Senec s časopisom Labyrint. Okrem zhodnotenia kvality časopisu skutočnými osobnosťami žurnalistiky redakcia časopisu od nich získala množstvo námetov, nápadov a najmä neoceniteľných rád do ďalšej práce.  Aj keď sa redakcii Labyrintu neušla žiadna z  cien, sme spokojní. Plní inšpirácie už teraz môžeme skonštatovať, že sa tešíme na ďalší ročník súťaže.
 
 

Súvisiace dokumenty